Valdovų rūmų muziejuje – dvi papildomos gidų paslaugos patraukliose erdvėse

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų lankytojams nuo šiol siūlomos dvi papildomos gidų paslaugos – „Apžvalgos aikštelė“ ir „Galerija“, leisiančios susipažinti su dar nematytomis ir labai patraukliomis Valdovų rūmų erdvėmis, jų istorija, taip pat pasimėgauti kerinčiais rūmų bei Vilniaus senamiesčio vaizdais.

„Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė ir kiemo galerijos – tai erdvės, kurių lankymui taikomi tam tikri žmonių skaičiaus, saugumo ir mikroklimato palaikymo apribojimai. Siekiant, kad žmonės čia galėtų apsilankyti, taip pat pasiklausyti dar negirdėtų pasakojimų apie rūmų buitį, pavyzdžiui, krosnių kūrenimą, vidinio kiemo aktyvų gyvenimą – čia vykusius žvėrių pjudymus, įvairias šventes, ceremonijas ir kt., nutarta siūlyti papildomas gidų paslaugas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas.

Papildomas gidų paslaugas (abi arba po vieną) bus galima užsisakyti tik su Valdovų rūmų muziejaus gido vedama ekskursija į nuolatines rūmų ekspozicijas, į ją būtina iš anksto registruotis. Pavieniai asmenys tokių paslaugų negalės užsisakyti. Be to, joms bus taikomi papildomi mokesčiai: viena iš šių gido paslaugų („Apžvalgos aikštelė“ ar „Galerija“) visai grupei kainuos 10 Lt. Abi paslaugos, arba abiejų erdvių aplankymas – 20 Lt.

Pasak muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Informacijos grupės vadovės Birutės Šulinskienės, užsisakyti gidų paslaugas „Apžvalgos aikštelė“ ir „Galerija“ galės ne tik naujai į ekskursijas besiregistruojantys lankytojai, bet ir tie, kurie jau užsisakė ekskursiją ir laukia paskirto laiko atvykti į Valdovų rūmus. „Tiesa, į galeriją bus galima patekti ribotą laiką, nes šaltuoju sezonu, žiemą, ši papildoma gido paslauga nebus teikiama dėl mikroklimato palaikymo būtinybės“, – teigia B. Šulinskienė.

Valdovų rūmų kiemo atviros galerijos – tai architektūrinis elementas, atsiradęs statant vėlyvosios Gotikos ir Renesanso laikų rūmus. Gotikos laikotarpiu Vilniaus rūmų galerijos dar galėjo būti medinės. Tokios galerijos bus atkurtos antrajame Valdovų rūmų atkūrimo etape prie rytų korpuso.

Šiuo metu lankytojai bus kviečiami aplankyti prie pietų korpuso prisišliejusią antrojo aukšto galeriją, kuri atkurta renesanso stiliaus formomis. Tokios galerijos buvo itin būdingos Pietų Europos kraštų rezidencijoms, ypač Italijos, Ispanijos renesanso rūmams. Galerijos jungė tame pačiame aukšte esančias patalpas ir jų grupes. Į skirtingus aukštus dažnai būdavo galima patekti laiptais, įrengiamais specialiai pristatytuose laiptinių bokštuose.

XVI a. viduryje ir Vilniaus rūmų kiemo pietryčių kampe buvo pastatytas laiptų bokštas, jungiantis gotikinę rytų korpuso bei renesansinę pietų korpuso galerijas ir užtikrinęs komunikaciją tarp aukštų. Šiame bokšte dabar ir yra įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria kerintis vaizdas į Vilniaus senamiestį. Dėl bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai, įspūdingos panoramos.

Ekskursijas ir papildomas gidų paslaugas galima užsisakyti tel. (8 5)  262 0007.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Publikuota: 2013-08-20 10:21 Atnaujinta: 2013-08-20 10:55
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika