Valdovų rūmai kviečia naujus mokslo metus pasitikti kartu

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sveikina Lietuvos mokytojus, dėstytojus, moksleivius, studentus bei jų tėvelius su Mokslo ir žinių diena ir kviečia naujus mokslo metus pradėti turiningai – apsilankyti ką tik vartus atvėrusiame Valdovų rūmų muziejuje. Šia proga rugsėjo 1 d., sekmadienį, muziejus dirbs ilgiau (ne iki 16.00, o iki 20.00 val.), taip pat nuo 11.00 iki 20.00 val. dirbs rugsėjo 2 d., pirmadienį (kai įprastai muziejus nedirba). Visi bilietus įsigiję lankytojai galės dalyvauti kas valandą rengiamose nemokamose ekskursijose.
 
„Moksleiviai bei studentai – vieni svarbiausių Valdovų rūmų lankytojų, tad siekiame sudaryti sąlygas netradiciškai paminėti vieną svarbiausių jų švenčių. Šia proga nutarėme keisti darbo laiką – dirbti pirmadienį (rugsėjo 2 d.) ir prailginti darbo laiką iki 20 val. Taip pat siūlome specialią ekskursijų programą, kurioje kiekvieno lankytojo laukia naujos žinios ir patirtis, atradimai ir išbandymai, galiausiai – geros emocijos ir neišdildomi įspūdžiai“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas. 
 
Visi apsilankiusieji ir įsigijusieji bilietus šiomis dienomis galės dalyvauti kas valandą nuo 11.00 iki 18.00 val. organizuojamose nemokamose ekskursijose. Jų metu Valdovų rūmų muziejaus gidai ir kiti specialistai lankytojus supažindins su rūmų moksliniais tyrimais, eksponuojamais unikaliais radiniais ir įspūdingomis interjero vertybėmis. Taip pat ekskursijų dalyvių muziejaus nuolatinių ekspozicijų erdvėse lauks įvairios staigmenos.
 
Pasak Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovės Vidos Kaunienės, neįprastai paminėti Rugsėjo 1-ąją jau tampa Valdovų rūmų muziejaus tradicija. „Tačiau ankstesniais metais ją buvome priversti švęsti kitose erdvėse, o šiemet ši šventė ypatinga dar ir tuo, kad vyks tikruosiuose muziejaus namuose – atkurtuose ir atvertuose Valdovų rūmuose“, – teigia ji.
 
Kviesdami naujus mokslo metus pasitikti kartu ir kitaip, Valdovų rūmų muziejaus specialistai jau rugsėjį moksleivių grupėms siūlys dalyvauti ir įvairiuose iš anksto užsakomuose edukaciniuose užsiėmimuose. Šiuo metu siūloma daugiau kaip dešimt įvairių edukacinių programų, leidžiančių susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, heraldiniais ženklais, literatūra, muzika, teatru, karyba, amatais, istorinėmis asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro gyvenimu (daugiau informacijos rasite paspaudę čia).

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-08-23 10:50 Atnaujinta: 2013-08-23 10:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika