Startavo Legendinio vilko dienos stovykla

Nuotraukų galerija 1

Rugpjūčio 5 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasidėjo penkias dienas truksianti Legendinio vilko dienos stovykla 7-12 metų moksleiviams.
 
„Stovyklos tikslas – supažindinti moksleivius su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu. Tikimės, jog dalyvaudami mūsų darbuotojų  rengiamose pažintinėse-edukacinėse veiklose jie ne tik daug sužinos, bet ir patirs atradimo džiaugsmą, – teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė. – Esame įsitikinę, kad kūrybiškas darbas su jaunaisiais muziejaus lankytojais, stovyklų dalyviais – tai investicija į Lietuvos ateitį. Kolegos iš Varšuvos karališkosios pilies juokauja, kad vaikai ir moksleiviai – tai tikrasis muziejaus elitas“.
 
Penkias dienas truksiančioje dienos stovykloje moksleiviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauratoriais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, Arkikatedra bazilika, lankysis Bažnytinio paveldo muziejuje, dalyvaus įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Juose sužinos daug įdomaus apie valdovų rūmų muziejaus archeologinius eksponatus, istorines bei meno vertybes, taip pat gamins keramikos dirbinius, mokysis heraldikos, klausysis operos ir kitos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare skambėjusios muzikos, taip pat rašys stovyklautojų dienoraštį.
 
„Vasarą rengiama Valdovų rūmų muziejaus dienos stovykla yra puiki savarankiškumo, kūrybiškumo, bendravimo ir kultūros mokykla. Ji populiari dėl kelių priežasčių: tėveliai ją renkasi, nes čia vaikams užtikrinamas turiningas laisvalaikis, vaikai – dėl smagumo, apie kurį sužino iš jau stovyklavusių draugų“, – teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.
 
Antrus metus iš eilės rengiama Legendinio vilko dienos stovykla jau tampa Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o kiekvieną šeštadienį kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspocizijų erdvėse.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2013-08-02 15:12 Atnaujinta: 2013-08-07 09:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika