Startavo Legendinio vilko dienos stovykla

Nuotraukų galerija 1

Rugpjūčio 5 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose prasidėjo penkias dienas truksianti Legendinio vilko dienos stovykla 7-12 metų moksleiviams.
 
„Stovyklos tikslas – supažindinti moksleivius su Lietuvos istorija ir kultūros paveldu. Tikimės, jog dalyvaudami mūsų darbuotojų  rengiamose pažintinėse-edukacinėse veiklose jie ne tik daug sužinos, bet ir patirs atradimo džiaugsmą, – teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė. – Esame įsitikinę, kad kūrybiškas darbas su jaunaisiais muziejaus lankytojais, stovyklų dalyviais – tai investicija į Lietuvos ateitį. Kolegos iš Varšuvos karališkosios pilies juokauja, kad vaikai ir moksleiviai – tai tikrasis muziejaus elitas“.
 
Penkias dienas truksiančioje dienos stovykloje moksleiviai susitiks su Valdovų rūmų muziejaus specialistais, gidais, archeologais, restauratoriais ir kitų sričių žinovais, susipažins su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istorija, Vilniaus pilių teritorija, Arkikatedra bazilika, lankysis Bažnytinio paveldo muziejuje, dalyvaus įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Juose sužinos daug įdomaus apie valdovų rūmų muziejaus archeologinius eksponatus, istorines bei meno vertybes, taip pat gamins keramikos dirbinius, mokysis heraldikos, klausysis operos ir kitos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare skambėjusios muzikos, taip pat rašys stovyklautojų dienoraštį.
 
„Vasarą rengiama Valdovų rūmų muziejaus dienos stovykla yra puiki savarankiškumo, kūrybiškumo, bendravimo ir kultūros mokykla. Ji populiari dėl kelių priežasčių: tėveliai ją renkasi, nes čia vaikams užtikrinamas turiningas laisvalaikis, vaikai – dėl smagumo, apie kurį sužino iš jau stovyklavusių draugų“, – teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.
 
Antrus metus iš eilės rengiama Legendinio vilko dienos stovykla jau tampa Valdovų rūmų muziejaus vasaros tradicija. Edukacijos grupės specialistai taip pat rengia iš anksto užsakomus edukacinius užsiėmimus grupėms, o kiekvieną šeštadienį kviečia bilietus į muziejų įsigijusius lankytojus dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose nuolatinių ekspocizijų erdvėse.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Publikuota: 2013-08-02 15:12 Atnaujinta: 2013-08-07 09:38
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika