Valdovų rūmų muziejus skleidžia kultūros savanorystės idėją

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės ir jos valdovų istorijos bei kultūros paveldą, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams, vykdo aktyvią edukacinę bei kultūrinę veiklą, tačiau ir skleidžia kultūros savanorystės idėją.

„Kultūros savanorystė, kurią plėtoja Valdovų rūmų muziejus, yra geriausia patriotizmo mokykla, kartu ir įrodymas, kad turime į ką atsiremti, nes tokį kelią renkasi vis daugiau jaunų žmonių. Pastebėjome, kad užsienio šalyse itin populiari savanoriavimo muziejuose patirtis, susiejanti aktyvaus ir pilietinio asmens interesus su savojo krašto istorija, vis plačiau skinasi kelią ir Lietuvoje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Norą tapti Valdovų rūmų muziejaus savanoriais per pastarąjį mėnesį pareiškė daugiau negu pusšimtis žmonių – tiek moksleiviai ar studentai, tiek vyresni, jau dirbantys asmenys. Dauguma jų yra sudarę bendradarbiavimo sutartis su muziejumi dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, kiti įtraukti į savanorių rezervo sąrašą.

Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Eglės Belozaraitės teigimu, sudarant bendradarbiavimo sutartis dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, labiausiai atsižvelgta į savanorių dalykines savybes, patirtį, amžių, taip pat – motyvaciją. „Keletas jų jau turėjo galimybę savanoriauti Valdovų rūmų atidarymo iškilmėse. Savanoriams tai buvo didelė ir įdomi patirtis, mums – rimta pagalba“, – sako ji.

Kultūros savanorystės idėja Lietuvoje nėra naujas reiškinys: prieš kelerius metus ją plėtojo projekto „Bibliotekos pažangai“ dalyviai, o pastaruoju metu ji itin populiari įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Tačiau iki šiol kultūros savanorystė dar nėra visiškai prigijusi šalies muziejuose. 

„Nėra jokių abejonių, kad būtent čia kultūros savanorystės patirtis yra labai vertinga ir gali atnešti didžiulės visuomeninės naudos. Siekiame, kad Valdovų rūmų muziejus taptų ta vieta, kurioje kaupiamas socialinis kapitalas ir kuriama pilietinė vertė. O skleisdami šią idėją tikimės rasti bendraminčių ir, žinoma, pakeisti visuomenės požiūrį į muziejus ir muziejų požiūrį į lankytojus iš esmės“, – teigia dr. J. Karpavičienė. 

Visi besidomintieji Lietuvos istorija ir kultūra jau dabar gali tapti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų savanoriais.
Motyvacinių laiškų laukiame el. p. renginiai@valdovurumai.lt.
Informacija teikiama tel. 8 684 06 080.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 17–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 17 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-31 12:41 Atnaujinta: 2013-07-31 15:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika