Valdovų rūmų muziejus skleidžia kultūros savanorystės idėją

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės ir jos valdovų istorijos bei kultūros paveldą, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams, vykdo aktyvią edukacinę bei kultūrinę veiklą, tačiau ir skleidžia kultūros savanorystės idėją.

„Kultūros savanorystė, kurią plėtoja Valdovų rūmų muziejus, yra geriausia patriotizmo mokykla, kartu ir įrodymas, kad turime į ką atsiremti, nes tokį kelią renkasi vis daugiau jaunų žmonių. Pastebėjome, kad užsienio šalyse itin populiari savanoriavimo muziejuose patirtis, susiejanti aktyvaus ir pilietinio asmens interesus su savojo krašto istorija, vis plačiau skinasi kelią ir Lietuvoje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Norą tapti Valdovų rūmų muziejaus savanoriais per pastarąjį mėnesį pareiškė daugiau negu pusšimtis žmonių – tiek moksleiviai ar studentai, tiek vyresni, jau dirbantys asmenys. Dauguma jų yra sudarę bendradarbiavimo sutartis su muziejumi dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, kiti įtraukti į savanorių rezervo sąrašą.

Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Eglės Belozaraitės teigimu, sudarant bendradarbiavimo sutartis dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, labiausiai atsižvelgta į savanorių dalykines savybes, patirtį, amžių, taip pat – motyvaciją. „Keletas jų jau turėjo galimybę savanoriauti Valdovų rūmų atidarymo iškilmėse. Savanoriams tai buvo didelė ir įdomi patirtis, mums – rimta pagalba“, – sako ji.

Kultūros savanorystės idėja Lietuvoje nėra naujas reiškinys: prieš kelerius metus ją plėtojo projekto „Bibliotekos pažangai“ dalyviai, o pastaruoju metu ji itin populiari įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Tačiau iki šiol kultūros savanorystė dar nėra visiškai prigijusi šalies muziejuose. 

„Nėra jokių abejonių, kad būtent čia kultūros savanorystės patirtis yra labai vertinga ir gali atnešti didžiulės visuomeninės naudos. Siekiame, kad Valdovų rūmų muziejus taptų ta vieta, kurioje kaupiamas socialinis kapitalas ir kuriama pilietinė vertė. O skleisdami šią idėją tikimės rasti bendraminčių ir, žinoma, pakeisti visuomenės požiūrį į muziejus ir muziejų požiūrį į lankytojus iš esmės“, – teigia dr. J. Karpavičienė. 

Visi besidomintieji Lietuvos istorija ir kultūra jau dabar gali tapti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų savanoriais.
Motyvacinių laiškų laukiame el. p. renginiai@valdovurumai.lt.
Informacija teikiama tel. 8 684 06 080.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

XV–XVIII a. graviūrų parodos atidarymas – jau čia pat!

20240620

Birželio 27 d. Valdovų rūmų muziejus pristatys parodą, kurioje išvysime žymiausių pasaulio dailininkų grafikos lakštus. Martino Šongauerio (Martin Schongauer), Piterio Breigelio Vyresniojo (Peter Brueghel de Oude), Albrechto Diurerio (Albrecht Dürer), Džovanio Jakopo Karaljo (Giovanni Jacopo Caraglio), Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens), Bernardo Beloto (Bernardo Bellotto) grafikos darbai, sukurti XVI–XVIII a., dėl savo trapumo ir jautrumo aplinkai retai eksponuojami parodose.

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-31 12:41 Atnaujinta: 2013-07-31 15:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika