Valdovų rūmų muziejus skleidžia kultūros savanorystės idėją

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės ir jos valdovų istorijos bei kultūros paveldą, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams, vykdo aktyvią edukacinę bei kultūrinę veiklą, tačiau ir skleidžia kultūros savanorystės idėją.

„Kultūros savanorystė, kurią plėtoja Valdovų rūmų muziejus, yra geriausia patriotizmo mokykla, kartu ir įrodymas, kad turime į ką atsiremti, nes tokį kelią renkasi vis daugiau jaunų žmonių. Pastebėjome, kad užsienio šalyse itin populiari savanoriavimo muziejuose patirtis, susiejanti aktyvaus ir pilietinio asmens interesus su savojo krašto istorija, vis plačiau skinasi kelią ir Lietuvoje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Norą tapti Valdovų rūmų muziejaus savanoriais per pastarąjį mėnesį pareiškė daugiau negu pusšimtis žmonių – tiek moksleiviai ar studentai, tiek vyresni, jau dirbantys asmenys. Dauguma jų yra sudarę bendradarbiavimo sutartis su muziejumi dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, kiti įtraukti į savanorių rezervo sąrašą.

Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Eglės Belozaraitės teigimu, sudarant bendradarbiavimo sutartis dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, labiausiai atsižvelgta į savanorių dalykines savybes, patirtį, amžių, taip pat – motyvaciją. „Keletas jų jau turėjo galimybę savanoriauti Valdovų rūmų atidarymo iškilmėse. Savanoriams tai buvo didelė ir įdomi patirtis, mums – rimta pagalba“, – sako ji.

Kultūros savanorystės idėja Lietuvoje nėra naujas reiškinys: prieš kelerius metus ją plėtojo projekto „Bibliotekos pažangai“ dalyviai, o pastaruoju metu ji itin populiari įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Tačiau iki šiol kultūros savanorystė dar nėra visiškai prigijusi šalies muziejuose. 

„Nėra jokių abejonių, kad būtent čia kultūros savanorystės patirtis yra labai vertinga ir gali atnešti didžiulės visuomeninės naudos. Siekiame, kad Valdovų rūmų muziejus taptų ta vieta, kurioje kaupiamas socialinis kapitalas ir kuriama pilietinė vertė. O skleisdami šią idėją tikimės rasti bendraminčių ir, žinoma, pakeisti visuomenės požiūrį į muziejus ir muziejų požiūrį į lankytojus iš esmės“, – teigia dr. J. Karpavičienė. 

Visi besidomintieji Lietuvos istorija ir kultūra jau dabar gali tapti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų savanoriais.
Motyvacinių laiškų laukiame el. p. renginiai@valdovurumai.lt.
Informacija teikiama tel. 8 684 06 080.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-31 12:41 Atnaujinta: 2013-07-31 15:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika