Didėja Valdovų rūmų muziejaus gidų ratas

Nuo šiol Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų lankytojai turės daugiau galimybių užsisakyti profesionaliai parengtų gidų vedamas ekskursijas – išklausę specialių paskaitų ciklą ir išlaikę egzaminus tokią teisę jau įgijo 29 miesto gido licencijas turintys asmenys.
 
„Gidai yra arčiausiai muziejų lankančių žmonių, todėl jie turi būti ne tik įvairiapusiški, bet ir būti pasirengę apie šį objektą suteikti daugybę specifinių žinių. Mums svarbu, kad žmonės gautų kokybišką, jų poreikius atitinkančią informaciją – juk vienam bus įdomi architektūros istorija ir inžineriniai sprendimai, o kitas galbūt norės susipažinti su archeologiniais eksponatais, artkurtais interjerais ar dvaro kultūra“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja ir Gidų atestavimo komisijos pirmininkė dr. Jolanta Karpavičienė.
 
Valdovų rūmų muziejaus gidų rengimo programa buvo sudaryta iš dviejų dalių – įvairios tematikos pranešimų ir pažintinių ekskursijų. Muziejaus specialistai, taip pat istorikai, menotyrininkai, architektai supažindino gidus ne tik su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir pačių Valdovų rūmų bei jų atkūrimo istorija, bet ir su šioje teritorijoje vykusiais archeologiniais tyrinėjimais, paveldosaugos sprendimais, autento išsaugojimu ir eksponavimu, archeologine medžiaga, kuri buvo panaudota kuriant ekspozicijas, muziejaus kaupiamąsias kolekcijas, ir kt. Vėliau muziejaus organizuotą paskaitų ciklą išklausę gidai laikė testą ir vedė parodomąsias ekskursijas.
 
Dr. J. Karpavičienės teigimu, egzaminus laikiusiems gidams buvo keliami dideli reikalavimai. „Siekėme suburti profesionalią gidų komandą ir taip sustiprinti muziejaus teikiamų paslaugų kokybę, todėl šią atranką vykdėme labai atsakingai“, – teigia ji.
 
Iš daugiau negu pusantro šimto specialią Valdovų rūmų muziejaus gidų rengimo programą lankiusių gidų šiuo metu akredituoti tik 29, kitiems gidams, norintiems vesti ekskursijas Valdovų rūmuose, dar reikės įgyti daugiau žinių, patobulinti įgūdžius, išlaikyti egzaminus. 
 
Akredituotiems gidams netrukus bus įteikti dvejus metus galiosiantys pažymėjimai, suteiksiantys teisę vesti ekskursijas muziejaus ekspozicijose. Gidų sąrašas bus skelbiamas ir Valdovų rūmų muziejaus svetainėje.
 
Ši Valdovų rūmų muziejaus gidų rengimo programa – ne vienkartinis projektas. Rengti gidus, kurie galėtų profesionaliai ir kokybiškai vesti ekskursijas Valdovų rūmuose tiek Lietuvos, tiek užsienio turistams, numatoma ir ateityje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Parodos įspūdžiai nuguls lankytojų kuriamuose grafikos lakštuose

20240821

Valdovų rūmų muziejus tęsia tradiciją kviesti į išskirtinius kūrybinius užsiėmimus. Neseniai muziejaus edukatorių gretas papildžiusi grafikos menininkė Saulė Matulevičiūtė rengia linoraižinio dirbtuves „Kontekstų pasaulio kūrimas“. Jose apsilankę žmonės kurs savo grafikos kūrinį, patys pasirinkdami temą, spalvą, ir namo grįš su autoriniu grafikos darbu rankose, o gal net su keliais. Menininkės teigimu, kūrybinės dirbtuvės skirtos mėgėjams, praktikuojantiems entuziastams, meno mokyklų ir meno krypčių studentams, senjorams.

Plačiau

Operos gimtadienyje – garsų žemėlapiai ir muzikinės kelionės

20240906

Prisimindamas 1636 m. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau dvyliktą kartą miestiečius ir sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru. Pačių mažiausiųjų lauks Šv. Cecilijos festivalio atidarymas ir edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymas-koncertas. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti muzikiniame pasivaikščiojime istoriniais operos keliais, o šio žanro gurmanams siūloma pasiklausyti vienos ankstyvųjų Volfgango Amadėjaus Mocarto (Wolfgang Amadeus Mozart) operų „Karalius piemuo“ koncertinio atlikimo. Taip pat Valdovų rūmuose bus galima stebėti istorinės operos įrašą iš Versalio rūmų.

Plačiau

Medžioklės diena Valdovų rūmuose

20240909

Valdovų rūmų muziejus rugsėjo 15-ąją kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną. Jos metu laukia šeimoms su vaikais skirtos edukacijos, mokslininkų pokalbis-diskusija apie medžioklę valdovo dvare bei Lietuvos medžiotojų draugijos rengiamos pramogos muziejaus prieigose.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-23 10:42 Atnaujinta: 2013-07-23 10:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika