Didėja Valdovų rūmų muziejaus gidų ratas

Nuo šiol Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų lankytojai turės daugiau galimybių užsisakyti profesionaliai parengtų gidų vedamas ekskursijas – išklausę specialių paskaitų ciklą ir išlaikę egzaminus tokią teisę jau įgijo 29 miesto gido licencijas turintys asmenys.
 
„Gidai yra arčiausiai muziejų lankančių žmonių, todėl jie turi būti ne tik įvairiapusiški, bet ir būti pasirengę apie šį objektą suteikti daugybę specifinių žinių. Mums svarbu, kad žmonės gautų kokybišką, jų poreikius atitinkančią informaciją – juk vienam bus įdomi architektūros istorija ir inžineriniai sprendimai, o kitas galbūt norės susipažinti su archeologiniais eksponatais, artkurtais interjerais ar dvaro kultūra“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja ir Gidų atestavimo komisijos pirmininkė dr. Jolanta Karpavičienė.
 
Valdovų rūmų muziejaus gidų rengimo programa buvo sudaryta iš dviejų dalių – įvairios tematikos pranešimų ir pažintinių ekskursijų. Muziejaus specialistai, taip pat istorikai, menotyrininkai, architektai supažindino gidus ne tik su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir pačių Valdovų rūmų bei jų atkūrimo istorija, bet ir su šioje teritorijoje vykusiais archeologiniais tyrinėjimais, paveldosaugos sprendimais, autento išsaugojimu ir eksponavimu, archeologine medžiaga, kuri buvo panaudota kuriant ekspozicijas, muziejaus kaupiamąsias kolekcijas, ir kt. Vėliau muziejaus organizuotą paskaitų ciklą išklausę gidai laikė testą ir vedė parodomąsias ekskursijas.
 
Dr. J. Karpavičienės teigimu, egzaminus laikiusiems gidams buvo keliami dideli reikalavimai. „Siekėme suburti profesionalią gidų komandą ir taip sustiprinti muziejaus teikiamų paslaugų kokybę, todėl šią atranką vykdėme labai atsakingai“, – teigia ji.
 
Iš daugiau negu pusantro šimto specialią Valdovų rūmų muziejaus gidų rengimo programą lankiusių gidų šiuo metu akredituoti tik 29, kitiems gidams, norintiems vesti ekskursijas Valdovų rūmuose, dar reikės įgyti daugiau žinių, patobulinti įgūdžius, išlaikyti egzaminus. 
 
Akredituotiems gidams netrukus bus įteikti dvejus metus galiosiantys pažymėjimai, suteiksiantys teisę vesti ekskursijas muziejaus ekspozicijose. Gidų sąrašas bus skelbiamas ir Valdovų rūmų muziejaus svetainėje.
 
Ši Valdovų rūmų muziejaus gidų rengimo programa – ne vienkartinis projektas. Rengti gidus, kurie galėtų profesionaliai ir kokybiškai vesti ekskursijas Valdovų rūmuose tiek Lietuvos, tiek užsienio turistams, numatoma ir ateityje.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-23 10:42 Atnaujinta: 2013-07-23 10:43
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika