Pirmąją darbo dieną – rekordinis lankytojų skaičius

Nuotraukų galerija 1

Per Valstybės dienos iškilmes atvėrę savo vartus Valdovų rūmai jau kitą dieną sulaukė ypatingo visuomenės dėmesio: liepos 7 d., sekmadienį, pirmąją oficialią muziejaus darbo dieną, čia apsilankė rekordinis lankytojų skaičius – apie 3,5 tūkst.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, toks lankytojų skaičius maloniai nustebino, tačiau buvo prognozuotas. „Tikėjomės tokio antplūdžio, nes juk kiekvienam lietuviui rūpi sava praeitis, sava istorija, todėl natūralu, kad žmonės tai nori pajusti ir pamatyti savo akimis. Džiugu, kad mūsų šalies istorija grįžo ne tik į rūmus, bet ir į žmonių širdis. Pirmąją atidarytų rūmų dieną turėjome puikią galimybę patys tuo įsitikinti“, – sako jis.

Dauguma į Valdovų rūmus atvykusių žmonių – per 2 tūkst. – lankė įrengtas nuolatines ekspozicijas. Dar apie 1 tūkst. dalyvavo rūmų Didžiajame kieme surengtose nemokamose edukacinėse programose, o daugiau negu 400 lankytojų klausėsi muziejaus specialistų paskaitų. Didžioji dauguma vakar apsilankiusiųjų rūmuose – Lietuvos piliečiai, tačiau atvyko ir turistų iš Estijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Kinijos, Japonijos bei kt. Suaugusiųjų dėmesį labiausiai traukė nuolatinės ekspozicijos ir paskaitos, vaikų ir šeimų – edukaciniai užsiėmimai.

Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje galima apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Unikalūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus kviečia į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Pirmąją Valdovų rūmų muziejaus darbo dieną Didžiajame kieme taip pat veikė atvira kultūrinė-edukacinė erdvė „Salvete“. Čia lankytojai galėjo bendrauti su XVII a. rezidencijos sargyba, dalyvauti suvenyrinio atviruko ir Lietuvos istorinės vėliavos dirbtuvėse, mokytis XVI a. šokių, klausytis proginės poezijos, kaip ir prieš septynis šimtmečius, žaisti populiarųjį kvirkatą ar mėtyti kamuoliukus. Visi buvo kviečiami klausytis ir Valdovų rūmų muziejaus specialistų pranešimų apie naujausius Vilniaus pilių ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos mokslinius tyrimus.

Iki oficialių Valdovų rūmų atidarymo iškilmių per ketverius muziejaus veiklos metus rūmus aplankė daugiau negu 135 tūkst. žmonių. Dar apie 240 tūkst. lankytojų aplankė muziejaus kartu su partneriais kitose erdvėse surengtas tarptautines ir nacionalines parodas.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2013-07-08 15:46 Atnaujinta: 2013-07-08 18:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika