Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai viešėjo Aukštaitijos regione

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos specialistai Aukštaitijos regione, Anykščių rajone, pristatė edukacinę programą „Lietuvos didžiojo kunigaikščio viešė istorinėje tėvonijoje“.

Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams bei susitikimai su vietos bendruomenėmis vyko Anykščių Antano Vienuolio gimnazijoje, Kurklių pagrindinėje mokykloje, Svėdasų gimnazijoje, Angelų muziejuje, Skiemonių pradinėje mokykloje, Raguvėlės vaikų dienos centre ir Aulelių vaikų globos namuose.

Šia programa siekiama supažindinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, literatūra, muzika, asmenybėmis ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvaro buitimi, kartu išskiriant regiono senąją istoriją ir jos reikšmę senojoje valstybėje.

 „Smagu, kad tiesiogiai bendraudami su regionų gyventojais jau galime juos pakviesti aplankyti netrukus pradėsiančias veikti Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas, informuoti apie naują muziejų. Didžiausias edukacijos specialistų noras vykdyti švietėjišką misiją, siekiant priminti mus vienijančią senosios Lietuvos istoriją, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų – mūsų valstybingumo simbolio svarbą, paskatinti didžiuotis mūsų visų sostine“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės administratorė-vyresnioji muziejininkė Vida Kaunienė.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus darbuotojų, vedusių edukacinius užsiėmimus ir pokalbius ne tik Anykščių moksleiviams, bet ir rajono miestelių, kaimų vaikams ir bendruomenei, dalyviai itin susikaupę klausėsi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose kadaise skambėjusios senosios muzikos, XVI a. patriotinių eilių. „Smalsumą žadino karybos paslaptys, o istorinė vėliava nuo šiol plevens daugelio sutiktųjų namuose, nes būriai vaikų ją pasigamino. Suaugusiuosius bendruomenių narius domino Lietuvos istorijos žinios ir galimybė pasidarbuoti „Odinės kurpaitės“ dirbtuvėje. Muziejus praturtėjo dideliu būriu bičiulių, kurie maloniai laukiami Vilniuje, kai rūmai atsivers lankytojams“, – teigia V. Kaunienė. 

Per edukacinius užsiėmimus suteikiama galimybė apžiūrėti muziejinių vertybių kopijas, vaizdines priemones, kurti arba kopijuoti rankdarbius ir taip pasimokyti senųjų amatų, pasiklausyti gyvai atliekamos senosios muzikos ir skaitomos poezijos. Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos grupės darbuotojai pasakoja apie paveldą ir pastangas jį išsaugoti. Edukatoriai dirbdami naudoja į XV–XVII a. arba to laikotarpio Vilniaus Žemutinės pilies paveldo replikas panašius įrankius, baldus ir indus. Pagal galimybes ir pageidavimus gali būti pristatyta kilnojamoji stendinė ir paveldo replikų paroda, demonstruojami vaizdai, filmuota medžiaga.

Tokio pobūdžio edukaciniai užsiėmimai skiriami vietos bendruomenei, visoms amžiaus grupėms. Jie numatomi atvirose erdvėse ir lankytojų nevaržančiose, lengvai prieinamose patalpose (mokyklose, bibliotekose, seniūnijų patalpose ir globos namuose).

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis kviečia pasinerti į muzikinį pasakų pasaulį

20240829

Keturioliktasis tarptautinis edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose kviečia šeimas su vaikais į festivalio atidarymo renginį – edukacinio leidinio „Garsų žemėlapis“ pristatymą-koncertą rugsėjo 7 dieną. Vartydami animacijos studijos „Meinart“ ir Valdovų rūmų muziejaus komandos parengtą ir išleistą edukacinį leidinį „Garsų žemėlapis“, mažieji lankytojai galės daugiau sužinoti apie Valdovų rūmuose saugomus muzikinius eksponatus ir muzikos instrumentus. 

Plačiau

Naujoji Valdovų rūmų muziejaus partnerė – Marijampolės kolegija

20240916

Valdovų rūmų muziejus toliau stiprina ryšius su pedagogus rengiančiomis aukštosiomis mokyklomis. 2021 m. pasirašyta strateginio bendradarbiavimo sutartis su Vytauto Didžiojo universitetu, o šį rudenį nuspręsta bendradarbiauti ir su Marijampolės kolegija. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė muziejaus vadovas dr. Vydas Dolinskas ir Marijampolės kolegijos l. e. p. direktorė Alė Murauskienė.

Plačiau

Publikuota: 2013-05-15 08:00 Atnaujinta: 2013-05-21 08:44
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika