Prieš 11 metų pradėta įgyvendinti Valdovų rūmų atkūrimo idėja

2002 m. gegužės 10 dieną prasidėjo atkuriamų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų statybos darbai. Šalia pietų korpuso pamatų buvusiame gręžinyje ateities kartoms įbetonuodami Valdovų rūmų pamatų kapsulę, statybas pradėjo pirmasis atkurtos Lietuvos Respublikos Prezidentas, tuomet ėjęs Ministro Pirmininko pareigas, Algirdas Mykolas Brazauskas, krašto apsaugos ministras Linas Antanas Linkevičius, švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, Vilniaus miesto savivaldybės meras Artūras Zuokas, signataras Alvydas Juozaitis, Valdovų rūmų paramos fondo atstovai, tyrinėtojai, statytojai, valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ kolektyvas bei kiti svečiai.

Šiuo metu intensyviai ruošiamasi 2013 m. liepos 6 d. įvyksiančioms Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atidarymo iškilmėms. Rūmuose bus įrengtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos, kultūrinio ir muzikinio paveldo ekspozicijos, vyks valstybės reprezentaciniai bei kiti renginiai.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojos kultūrinei veiklai Jolantos Karpavičienės, atidarius Valdovų rūmus muziejus pradės vykdyti savo tiesioginę funkciją – atvers duris visuomenei. Lankytojai galės susipažinti su dviem nuolatinėmis ekspozicijomis, kuriose atsispindės rūmų ir šios teritorijos istorinė bei architektūrinė raida. Atkurtas istorinis interjeras pristatys Gotikos, Renesanso ir Baroko epochas.

Dienomis bus rengiamos kultūrinės programos, ekskursijos, o vakarais trečio aukšto menėse bus priimami pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių dalyviai.

„Mums labai svarbu, kad rūmai, kaip ir anksčiau, galės atlikti reprezentacines funkcijas. Jie buvo ta vieta, kurioje Lietuva prisistatydavo Europai. Džiugu, kad atidarytuose rūmuose šiemet vyks dalis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, jų kultūrinės programos. Jeigu renginių organizatoriai pageidaus, galėsime užsienio svečiams pasiūlyti aukščiausio lygio koncertų, edukacinių programų, pristatančių rūmų paveldą. Per ekskursijas jie turės galimybę susipažinti, kaip Lietuva buvo ir yra susijusi su įvairiais Europos kraštais“, – teigia J. Karpavičienė.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Valdovų rūmų muziejaus programa „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas“

20250526

Nuo balandžio 18 d. iki rugsėjo 27 d. visoje Lietuvoje vyks gausybė renginių: koncertai, paskaitos, ekskursijos, parodos, virtualios iniciatyvos ir gyvi susitikimai. Kaip ir praėjusiais metais, daugybe įdomių paskaitų, renginių skirtingose Lietuvos vietose lankytojus džiugins Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų mokslininkai.

Plačiau

Publikuota: 2013-05-10 11:18 Atnaujinta: 2013-05-21 08:45
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika