Valdovų rūmų pristatymas Italijos kultūros visuomenei

2012 m. birželio 21 d.
Palermo Normanų rūmai

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų Vilniaus Žemutinėje pilyje istorija bei simbolinė šio objekto reikšmė Lietuvos valstybingumo raidai yra žinoma ir Europoje. Lenkų, vokiečių, baltarusių kultūros paveldo institucijų specialistai, išsamiai susipažinę su unikaliu Valdovų rūmų atkūrimo projektu ir kompleksinių tyrimų šioje teritorijoje duomenimis, itin teigiamai įvertino vykdomą istorinės rezidencijos rekonstrukciją.  

Atkuriamuose Valdovų rūmuose įsikūrė nacionalinis muziejus, kuris per tris veiklos metus pasirašė ir sėkmingai įgyvendina įvairiapusio bendradarbiavimo bei specialistų mainų sutartis su Krokuvos Vavelio karališkąja pilimi ir Varšuvos karališkąja pilimi (Lenkija), Dresdeno rezidencine pilimi (Vokietija), Nesvyžiaus ir Myro pilyse (Baltarusija) įsikūrusiais muziejais.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai palaiko artimus ryšius ir su Italija, kuri pasižymi turtingu kultūriniu bei meniniu paveldu, tęsia svarbiausių istorinių rezidencijų restauravo ar rekonstravimo darbus. Feraros Esčių pilies ar Milano Sforcų pilies atstovai jau keliolika metų savo patirtimi dalijasi su Lietuvos specialistais, vykdančiais Valdovų rūmų atkūrimo darbus, nes abiejose istorinėse rezidencijose įgyvendinami panašūs jų rekonstrukcijų, istorinio interjero atkūrimo, didaktinių ekspozicijų įrengimo, daugiafunkcinio muziejinio panaudojimo projektai.

2012 m. sausio mėn. Valdovų rūmuose Vilniuje buvo pasirašyta Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ilgalaikio kultūrinio ir mokslinio bendradarbiavimo sutartis su Palermo Normanų rūmuose įsikūrusia Sicilijos autonominio regiono asamblėja – parlamentu. Sutarties pasirašymo ceremoniją vainikavo kultūrinei visuomenei skirtas vakaras, kurio metu Sicilijos regiono asamblėjos prezidentas dr. Francesco Cascio bei rūmuose veikiančio Frydricho II fondo vadovas dr. Ciro Di Vuolo išsamiai pristatė Palermo Normanų rūmus.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų pristatymas įvyks 2012 m. birželio 21 d. Palermo Normanų rūmų – Sicilijos autonominio regiono asamblėjos – reprezentacinėje Geltonojoje menėje. Kultūros vakare „Palermo karališkieji rūmai ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai. Dviejų istorinių bei architektūrinių identitetų sąveika“ dalyvaus Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas bei šio muziejaus Užsienio ir parodų skyriaus vedėja Daiva Mitrulevičiūtė. Prelegentai papasakos apie Lietuvos istorinius ryšius su Italija, paraleles su Normanų rūmais Palerme, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų istorinę raidą, rezidencijos atkūrimo reikšmę Lietuvos valstybingumui, archeologinių tyrimų rezultatus bei muziejinę veiklą.

Kultūros vakaro rengėjai – Sicilijos autonominio regiono asamblėja ir Lietuvos garbės konsulatas Sicilijoje. Organizatoriai tikisi, kad toks Vilniaus rūmų pristatymas prisidės prie Lietuvos kultūrinio palikimo propagavimo, europinio paveldo pažinimo, kultūrinių mainų ir turizmo skatinimo. Vilniaus ir Palermo rūmų bendradarbiavimas padės gerinti Lietuvos ir sostinės Vilniaus įvaizdį, pritaikyti istorines rezidencijas šiuolaikiniams poreikiams.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje, kuriai vadovauja Vilniaus universiteto Istorijos fakultete istoriko išsilavinimą įgijęs ambasadorius Petras Zapolskas.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Dienos stovykla vaikams „Karūnos akademija“ sugrįžta!

20240523

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams! Kviečiame jus į penkių dienų nuotaikingą pažintinę kelionę. Joje, padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams – archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams, – susipažinsime su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. Aiškinsimės, ką iš tiesų sapnavo Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas ir kodėl jis nešiojo kepurę, kodėl Gedimino pilį pastatė Vytautas, kokia kalba kalbėjo Aleksandras Jogailaitis ir kodėl jį bei jo žmoną sutuokė skirtingi dvasininkai, sužinosime, ką Žygimantas Augustas vadino Sibile ir Grifu bei kam priklausė Vladislovo Vazos širdis? Ir ne tik tai – stovyklautojų laukia dar daug įdomybių ir pramogų ne tik muziejuje, bet ir už jo ribų.

Plačiau

Publikuota: 2012-06-19 13:03 Atnaujinta: 2012-06-19 13:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika