Konferencija „Ar gali nauja kultūros ir spaudos politika tapti vedliu iš krizės?“

Birželio 15 d. 10 val.
Renesansinė audiencijų menė 

Konferencija „Ar gali nauja kultūros ir spaudos politika tapti vedliu iš krizės?“. Jos iniciatoriai – Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis ir Justas Paleckis.

Pagrindinius pranešimus skaitys UNESCO generalinės direktorės patarėjas Henrikas Juškevičius, Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje kultūros atašė kompozitorius Faustas Latėnas.

„Kiekvienam iš mūsų neramu dėl užsitęsusios krizės Lietuvoje ir Europoje. Ir visi mes suprantame, kad ne vien ekonominis ar finansinis nuosmukis dėl viso to kaltas. Juk ne makroekonominiais skaičiais galima paaiškinti tai, kad iš Lietuvos, vis dėlto ne skurdžiausios Europos Sąjungos šalies, masiškai bėga žmonės. Juk ir ekonominė krizė ne atsitiktinai sutapo su tuo laiku, kai Lietuvoje sumenko nacionaliniai autoritetai, nutilo drąsios idėjos, nustumiami į šalį nesavanaudiškai kraštui ir tautai dirbantys žmones. Ir dažnas paklausia: o kokią atsakomybę prisiima kultūros atstovai, o ar nėra čia didelės žiniasklaidos kaltės?“ – sakoma trijų Europos Parlamento narių kreipimesi į šalies kultūros ir žiniasklaidos atstovus.

„Spalio mėnesį Lietuvos piliečiai išsirinks naują politinę valdžią. Tačiau jau dabar aišku, kad be visuomenės ir ypač be šviesuomenės pagalbos esminių poslinkių nepasieksime. Todėl ar ne laikas intelektualams, kultūros ir spaudos žmonėms drauge padiskutuoti apie dvasinio gyvenimo – nedalomo į sostinės ar provincijos – vaidmenį šiame nelengvame etape?“ – sakoma kreipimesi.

Konferencijos iniciatoriai tikisi, kad kultūros atstovai gali svariai prisidėti ne tik prie dvasinio nusivylimo nuotaikų sklaidymo, emigracijos stabdymo, bet ir prie mūsų visuomenės atgimimo.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Gotikos epocha Lietuvoje – Valdovų rūmų muziejaus parodoje

20231201

Paskutiniais dešimtmečiais Valdovų rūmų muziejuje vykę archeologinių radinių tyrimai leido daugiau pažinti Gotikos epochą – jos interjerą, puošybos detales, susiformavusį stilių. Remiantis naujausiais tyrimais Valdovų rūmų muziejuje pristatyta paroda „Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“. Čia atsiskleidžia pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde.

Plačiau

Sudalyvaukite apklausoje apie Valdovų rūmų muziejų

20231130

Mieli lankytojai,
kviečiame dalyvauti apklausoje, kurioje galėsite įvertinti Valdovų rūmų muziejaus teikiamas paslaugas. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė. Pateikdami savo atsakymus ir rekomendacijas, padėsite mums tobulėti. Visada siekiame patenkinti Jūsų lūkesčius.

Plačiau

Vilniaus istorija – 7–8 metrai po žeme

20231130

#pažinkmus – dr. Rasa Gliebutė, Valdovų rūmų muziejaus vyriausioji archeologė. Besibaigiant jubiliejiniams Vilniaus metams, Rasa pasakoja apie atradimus, pakeitusius Vilniaus istoriją, ir mažai matomą, bet svarbų archeologo darbą. 
 

Plačiau

Publikuota: 2012-06-14 09:21 Atnaujinta: 2012-06-14 09:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika