Konferencija „Ar gali nauja kultūros ir spaudos politika tapti vedliu iš krizės?“

Birželio 15 d. 10 val.
Renesansinė audiencijų menė 

Konferencija „Ar gali nauja kultūros ir spaudos politika tapti vedliu iš krizės?“. Jos iniciatoriai – Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis ir Justas Paleckis.

Pagrindinius pranešimus skaitys UNESCO generalinės direktorės patarėjas Henrikas Juškevičius, Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje kultūros atašė kompozitorius Faustas Latėnas.

„Kiekvienam iš mūsų neramu dėl užsitęsusios krizės Lietuvoje ir Europoje. Ir visi mes suprantame, kad ne vien ekonominis ar finansinis nuosmukis dėl viso to kaltas. Juk ne makroekonominiais skaičiais galima paaiškinti tai, kad iš Lietuvos, vis dėlto ne skurdžiausios Europos Sąjungos šalies, masiškai bėga žmonės. Juk ir ekonominė krizė ne atsitiktinai sutapo su tuo laiku, kai Lietuvoje sumenko nacionaliniai autoritetai, nutilo drąsios idėjos, nustumiami į šalį nesavanaudiškai kraštui ir tautai dirbantys žmones. Ir dažnas paklausia: o kokią atsakomybę prisiima kultūros atstovai, o ar nėra čia didelės žiniasklaidos kaltės?“ – sakoma trijų Europos Parlamento narių kreipimesi į šalies kultūros ir žiniasklaidos atstovus.

„Spalio mėnesį Lietuvos piliečiai išsirinks naują politinę valdžią. Tačiau jau dabar aišku, kad be visuomenės ir ypač be šviesuomenės pagalbos esminių poslinkių nepasieksime. Todėl ar ne laikas intelektualams, kultūros ir spaudos žmonėms drauge padiskutuoti apie dvasinio gyvenimo – nedalomo į sostinės ar provincijos – vaidmenį šiame nelengvame etape?“ – sakoma kreipimesi.

Konferencijos iniciatoriai tikisi, kad kultūros atstovai gali svariai prisidėti ne tik prie dvasinio nusivylimo nuotaikų sklaidymo, emigracijos stabdymo, bet ir prie mūsų visuomenės atgimimo.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Publikuota: 2012-06-14 09:21 Atnaujinta: 2012-06-14 09:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika