Konferencija „Ar gali nauja kultūros ir spaudos politika tapti vedliu iš krizės?“

Birželio 15 d. 10 val.
Renesansinė audiencijų menė 

Konferencija „Ar gali nauja kultūros ir spaudos politika tapti vedliu iš krizės?“. Jos iniciatoriai – Europos Parlamento nariai Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis ir Justas Paleckis.

Pagrindinius pranešimus skaitys UNESCO generalinės direktorės patarėjas Henrikas Juškevičius, Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje kultūros atašė kompozitorius Faustas Latėnas.

„Kiekvienam iš mūsų neramu dėl užsitęsusios krizės Lietuvoje ir Europoje. Ir visi mes suprantame, kad ne vien ekonominis ar finansinis nuosmukis dėl viso to kaltas. Juk ne makroekonominiais skaičiais galima paaiškinti tai, kad iš Lietuvos, vis dėlto ne skurdžiausios Europos Sąjungos šalies, masiškai bėga žmonės. Juk ir ekonominė krizė ne atsitiktinai sutapo su tuo laiku, kai Lietuvoje sumenko nacionaliniai autoritetai, nutilo drąsios idėjos, nustumiami į šalį nesavanaudiškai kraštui ir tautai dirbantys žmones. Ir dažnas paklausia: o kokią atsakomybę prisiima kultūros atstovai, o ar nėra čia didelės žiniasklaidos kaltės?“ – sakoma trijų Europos Parlamento narių kreipimesi į šalies kultūros ir žiniasklaidos atstovus.

„Spalio mėnesį Lietuvos piliečiai išsirinks naują politinę valdžią. Tačiau jau dabar aišku, kad be visuomenės ir ypač be šviesuomenės pagalbos esminių poslinkių nepasieksime. Todėl ar ne laikas intelektualams, kultūros ir spaudos žmonėms drauge padiskutuoti apie dvasinio gyvenimo – nedalomo į sostinės ar provincijos – vaidmenį šiame nelengvame etape?“ – sakoma kreipimesi.

Konferencijos iniciatoriai tikisi, kad kultūros atstovai gali svariai prisidėti ne tik prie dvasinio nusivylimo nuotaikų sklaidymo, emigracijos stabdymo, bet ir prie mūsų visuomenės atgimimo.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Paskaitoje – kolekcininkas apie savo aistrą

20240226

Kokie apdovanojimai, skiriami šalių vadovams, ministrams ir kitoms svarbioms asmenybėms? 

Vasario 27 d., antradienį, 18.00 val. garsus kolekcininkas Vilius Kavaliauskas pristatys asmeninę, kelis dešimtmečius kauptą įspūdingą faleristikos kolekciją ir atskleis Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. valstybinių apdovanojimų istoriją.
 

Plačiau

Renesanso šedevras – Valdovų rūmų muziejuje

20240223

Valdovų rūmų muziejus pristato vieno žymiausių visų laikų italų dailininkų, Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Jis eksponuojamas Atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje, specialiai šedevrui įrengtoje erdvėje.

Plačiau

Maltos prezidentas nustebo Valdovų rūmų muziejuje radęs žymiausio Maltos dailininko darbą

20240228

Maltos Respublikos prezidentas dr. Georgeʼas Williamas Vella su žmona Miriam Vella, lankydamasis Lietuvoje, pageidavo daugiau pažinti ir Lietuvos istoriją, paveldą, abi valstybes siejusius ryšius. Valdovų rūmų muziejuje svečius lydėjęs gidas dr. Povilas Dikavičius pasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus ir čia rezidavusius valdovus. Prezidentas maloniai nustebo išgirdęs Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos vardą, domėjosi jungtimis su Italija, Sforcų gimine.

Plačiau

Publikuota: 2012-06-14 09:21 Atnaujinta: 2012-06-14 09:32
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika