Lietuvos Respublikos garbės konsulų apsilankymas Valdovų rūmuose

2012 m. birželio 12 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi penktojo Lietuvos garbės konsulų suvažiavimo, kuriame dalyvauja beveik 100 konsulų iš daugiau negu 50 valstybių, dalyviai. Svečiai susipažino su daugiau kaip po 200 metų iš nebūties sugrąžinamu Lietuvos valstybingumo simboliu – atkuriamais Valdovų rūmais.

Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas suvažiavimo dalyviams pristatė šalies kultūrą, konsulus sveikino ir užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis bei viceministras Evaldas Ignatavičius.Svečiai aptarė Lietuvos garbės konsulų indėlį skleidžiant lietuvišką kultūrą, jos žinomumo didinimo galimybes Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Akcentuota, kad, nepriklausomai nuo ekonominių arba politinių aplinkybių, kultūra lieka esminis bendravimo tarp skirtingų šalių būdas. Reikia siekti abipusio bendravimo – Lietuvos kultūros sklaidos pasaulyje ir pasaulio kultūros įsitvirtinimo Lietuvoje.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas šešiomis kalbomis kreipėsi į susirinkusiuosius ir padėkojo už parodytą dėmesį atkuriamam Lietuvos valstybingumo simboliui. Taip pat trumpai pristatė muziejaus veiklą, įskaitant ir tarptautinį bendradarbiavimą su kitomis Europos istorinėmis rezidencijomis.

Užsienio reikalų ministerijos ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai svečiams parengė staigmeną. Senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“ atkūrė senųjų amžių dvasią, vyravusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, pristatė istorinius šokius, kokie buvo šokami Valdovų rūmuose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: tarp lojalumo ir (ne)paklusnumo“

20241126

Minint 1794 m. sukilimo Abiejų Tautų Respublikoje 230-ąsias metines siekiama nauju žvilgsniu pažvelgti į pilietinį pasipriešinimą bei aptarti, kaip aštuonioliktojo šimtmečio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenė suvokė lojalumą, pavaldumą ir (ne)paklusnumą. Konferencijos dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos pristatys naujausius pilietinio nepaklusnumo, individo laisvės ir visuomeninės tvarkos problemų tyrimus, aptars, kiek gilus buvo luominis, tarnybinis, profesinis, religinis, šeiminis paklusnumas ir kokias raiškos formas įgavo ar įgaudavo priešinimasis valdovo (pono, darbdavio, užsakovo ir kt.) valdžiai bei valiai.

Plačiau

Naujausi istorijos tyrimai apie Tadą Kosciušką. Skiriama 230-osioms sukilimo metinėms

20241204

Šiemet sukanka 230 metų nuo Abiejų Tautų Respublikos tautų nacionalinio išsivadavimo sukilimo prieš antrąjį Respublikos padalijimą, Rusijos bei Prūsijos intervenciją bei 1793 m. Gardino seimo nutarimus (1794 m.). Ta proga Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos istorikai pristatys naujausius tyrimus apie vieną iš sukilimo vadovų, Tadą Kosciušką, aptars visuomenės teisės sukilti ir priešintis problemą.

Plačiau

Mums svarbi Jūsų nuomonė!

20241128

Kviečiame dalyvauti Valdovų rūmų muziejaus lankytojų apklausoje ir padėti mums ištaisyti trūkumus, jei tokių pastebite.

Plačiau

Publikuota: 2012-06-13 12:26 Atnaujinta: 2012-06-13 15:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika