Lietuvos Respublikos garbės konsulų apsilankymas Valdovų rūmuose

2012 m. birželio 12 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi penktojo Lietuvos garbės konsulų suvažiavimo, kuriame dalyvauja beveik 100 konsulų iš daugiau negu 50 valstybių, dalyviai. Svečiai susipažino su daugiau kaip po 200 metų iš nebūties sugrąžinamu Lietuvos valstybingumo simboliu – atkuriamais Valdovų rūmais.

Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas suvažiavimo dalyviams pristatė šalies kultūrą, konsulus sveikino ir užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis bei viceministras Evaldas Ignatavičius.Svečiai aptarė Lietuvos garbės konsulų indėlį skleidžiant lietuvišką kultūrą, jos žinomumo didinimo galimybes Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Akcentuota, kad, nepriklausomai nuo ekonominių arba politinių aplinkybių, kultūra lieka esminis bendravimo tarp skirtingų šalių būdas. Reikia siekti abipusio bendravimo – Lietuvos kultūros sklaidos pasaulyje ir pasaulio kultūros įsitvirtinimo Lietuvoje.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas šešiomis kalbomis kreipėsi į susirinkusiuosius ir padėkojo už parodytą dėmesį atkuriamam Lietuvos valstybingumo simboliui. Taip pat trumpai pristatė muziejaus veiklą, įskaitant ir tarptautinį bendradarbiavimą su kitomis Europos istorinėmis rezidencijomis.

Užsienio reikalų ministerijos ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai svečiams parengė staigmeną. Senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“ atkūrė senųjų amžių dvasią, vyravusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, pristatė istorinius šokius, kokie buvo šokami Valdovų rūmuose.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Vasarą Valdovų rūmų muziejus dirba ilgiau!

20240531

Pradedame vasaros sezoną, kuris bus pilnas puikios muzikos, kino bei istorijos. Taip pat ilgėja muziejaus darbo laikas ir jame galėsite apsilankyti visomis savaitės dienomis!

MUZIEJAUS DARBO LAIKAS VASARĄ (birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.):
I, II, III, VII 10.00–18.00
IV, V, VI 10.00–20.00
 

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2012-06-13 12:26 Atnaujinta: 2012-06-13 15:33
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika