Tarptautinę Sapiegų parodą apžiūrėjo daugiau kaip 16 tūkst. lankytojų

Tarptautinė paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ užvėrė duris, eksponatai iškeliavo į savo nuolatines saugojimo vietas – Krokuvos Vavelio karališkąją pilį, Lietuvos bibliotekas bei muziejus.

Per tris mėnesius parodoje apsilankė 16 178 lankytojai. Pirmą kartą Lietuvos muziejininkystės istorijoje parodą lydėjo labai intensyvi edukacijos ir kultūros programa. Visuomenei buvo pasiūlytos keturios skirtingos edukacijos programos, sudominusios 2 655 smalsuolius, ir devynių temų renginių ciklas „Gyvoji Sapiegų paroda“, sulaukęs 3 015 klausytojų. Beveik pusė apsilankiusiųjų – pavieniai lankytojai, susidomėję iškilia kunigaikščių Sapiegų istorija ir nuopelnais valstybei.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, ypatingas dėmesys vienai garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminių liudija nuoširdų žmonių domėjimąsi savo krašto istorija ir kultūros paveldu. Lietuvoje jau formuojasi sveikintina tradicija laisvalaikį leisti muziejuje, čia ateiti kartu su savo draugais, šeimos nariais, bendraminčiais ir susipažinti su eksponatais bei dalyvauti edukacijos užsiėmimuose, pasiklausyti paskaitų, pasimėgauti kultūros vakarais. Ypač džiugina jaunų žmonių dėmesys muziejaus veiklai: daugiau kaip pusė apsilankiusiųjų Sapiegų giminei skirtoje parodoje – smalsus ir išsilavinęs jaunimas. Beje, 10-tūkstantasis parodos lankytojas taip pat jaunas žmogus – Vilniaus dailės akademijos III kurso dailėtyros studentė Neringa Žostautaitė. 

„Muziejus – tai ne vien pastatas su ekspozicinėmis erdvėmis. Pirmiausia tai erdvė, kurioje nuolat vyksta kultūrinis gyvenimas. Stengiamės ugdyti visuomenės poreikį kaskart vis sugrįžti į nuolat besikeičiančią muziejinę erdvę, – teigia V. Dolinskas. – Džiaugiamės, kad taip priartiname senosios Lietuvos valstybės istoriją ir paveldą, ugdome istorinę atmintį ir sąmoningą pilietiškumą.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Simonas Čechavičius. Baroko meistras Pidhirciuose

20250612

Valdovų rūmų muziejus pristato vieną žymiausių Abiejų Tautų Respublikos Baroko epochos dailininkų – Simoną Čechavičių (Szymon Czechowicz, 1689–1775). Lenkijoje gimęs, Italijoje tapybos mokęsis S. Čechavičius išgarsėjo kaip religinės dailės kūrėjas, buvo kviečiamas tapyti Lenkijoje, Lietuvoje, dabartinės Ukrainos, Baltarusios miestuose, kurie anuomet priklausė Abiejų Tautų Respublikai. Išlikusias meistro drobes šiandien kiekviena valstybė saugo kaip savo dailės aukso fondą.

Plačiau

Parodoje – ir trapaus gobeleno restauravimo paslaptys

20250530

Valdovų rūmų muziejus birželio 1 ir 2 dienomis nedirbs, tačiau jau nuo birželio 3-iosios atveria duris vasaros sezonui – dirbs ilgiau ir parengęs staigmenų lauks lankytojų. Nuolatinėje ekspozicijoje visuomenei bus pristatyta naujausia muziejaus sėkmės istorija – restauruotas, kaip manoma, XVIII a. viduryje Obiusono karališkojoje manufaktūroje, Prancūzijoje, sukurtas gobelenas „Sabinių pagrobimas“. Šis nuostabaus grožio kūrinys buvo ilgai restauruotas ir jo restauravimo istorija tapo svarbia ekspozicijos dalimi. O Valdovų rūmų muziejaus lankytojams nuo šiol suteikiama galimybė iš arti pažinti gobeleno istoriją, jo restauravimo etapus ir restauratoriaus profesijos subtilybes.

Plačiau

Ten, kur skamba rūmai ir švyti Vilnius – susitinkam Kultūros naktį!

20250528

Valdovų rūmai birželio 13-osios vakarą atvers duris ne tik istorijai, bet ir muzikai. Čia susitiks klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika ir eksperimentai – visa tai kvies patirti unikalų vakarą skambesyje ir šviesoje. Muziejaus lankymas nemokamas nuo 18:00 iki 00:00 val. (paskutiniai lankytojai į muziejų įleidžiami iki 23.00 val.)
 

Plačiau

Publikuota: 2012-05-28 11:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika