Tarptautinę Sapiegų parodą apžiūrėjo daugiau kaip 16 tūkst. lankytojų

Tarptautinė paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ užvėrė duris, eksponatai iškeliavo į savo nuolatines saugojimo vietas – Krokuvos Vavelio karališkąją pilį, Lietuvos bibliotekas bei muziejus.

Per tris mėnesius parodoje apsilankė 16 178 lankytojai. Pirmą kartą Lietuvos muziejininkystės istorijoje parodą lydėjo labai intensyvi edukacijos ir kultūros programa. Visuomenei buvo pasiūlytos keturios skirtingos edukacijos programos, sudominusios 2 655 smalsuolius, ir devynių temų renginių ciklas „Gyvoji Sapiegų paroda“, sulaukęs 3 015 klausytojų. Beveik pusė apsilankiusiųjų – pavieniai lankytojai, susidomėję iškilia kunigaikščių Sapiegų istorija ir nuopelnais valstybei.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, ypatingas dėmesys vienai garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminių liudija nuoširdų žmonių domėjimąsi savo krašto istorija ir kultūros paveldu. Lietuvoje jau formuojasi sveikintina tradicija laisvalaikį leisti muziejuje, čia ateiti kartu su savo draugais, šeimos nariais, bendraminčiais ir susipažinti su eksponatais bei dalyvauti edukacijos užsiėmimuose, pasiklausyti paskaitų, pasimėgauti kultūros vakarais. Ypač džiugina jaunų žmonių dėmesys muziejaus veiklai: daugiau kaip pusė apsilankiusiųjų Sapiegų giminei skirtoje parodoje – smalsus ir išsilavinęs jaunimas. Beje, 10-tūkstantasis parodos lankytojas taip pat jaunas žmogus – Vilniaus dailės akademijos III kurso dailėtyros studentė Neringa Žostautaitė. 

„Muziejus – tai ne vien pastatas su ekspozicinėmis erdvėmis. Pirmiausia tai erdvė, kurioje nuolat vyksta kultūrinis gyvenimas. Stengiamės ugdyti visuomenės poreikį kaskart vis sugrįžti į nuolat besikeičiančią muziejinę erdvę, – teigia V. Dolinskas. – Džiaugiamės, kad taip priartiname senosios Lietuvos valstybės istoriją ir paveldą, ugdome istorinę atmintį ir sąmoningą pilietiškumą.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2012-05-28 11:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika