Tarptautinę Sapiegų parodą apžiūrėjo daugiau kaip 16 tūkst. lankytojų

Tarptautinė paroda „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ užvėrė duris, eksponatai iškeliavo į savo nuolatines saugojimo vietas – Krokuvos Vavelio karališkąją pilį, Lietuvos bibliotekas bei muziejus.

Per tris mėnesius parodoje apsilankė 16 178 lankytojai. Pirmą kartą Lietuvos muziejininkystės istorijoje parodą lydėjo labai intensyvi edukacijos ir kultūros programa. Visuomenei buvo pasiūlytos keturios skirtingos edukacijos programos, sudominusios 2 655 smalsuolius, ir devynių temų renginių ciklas „Gyvoji Sapiegų paroda“, sulaukęs 3 015 klausytojų. Beveik pusė apsilankiusiųjų – pavieniai lankytojai, susidomėję iškilia kunigaikščių Sapiegų istorija ir nuopelnais valstybei.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, ypatingas dėmesys vienai garsiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminių liudija nuoširdų žmonių domėjimąsi savo krašto istorija ir kultūros paveldu. Lietuvoje jau formuojasi sveikintina tradicija laisvalaikį leisti muziejuje, čia ateiti kartu su savo draugais, šeimos nariais, bendraminčiais ir susipažinti su eksponatais bei dalyvauti edukacijos užsiėmimuose, pasiklausyti paskaitų, pasimėgauti kultūros vakarais. Ypač džiugina jaunų žmonių dėmesys muziejaus veiklai: daugiau kaip pusė apsilankiusiųjų Sapiegų giminei skirtoje parodoje – smalsus ir išsilavinęs jaunimas. Beje, 10-tūkstantasis parodos lankytojas taip pat jaunas žmogus – Vilniaus dailės akademijos III kurso dailėtyros studentė Neringa Žostautaitė. 

„Muziejus – tai ne vien pastatas su ekspozicinėmis erdvėmis. Pirmiausia tai erdvė, kurioje nuolat vyksta kultūrinis gyvenimas. Stengiamės ugdyti visuomenės poreikį kaskart vis sugrįžti į nuolat besikeičiančią muziejinę erdvę, – teigia V. Dolinskas. – Džiaugiamės, kad taip priartiname senosios Lietuvos valstybės istoriją ir paveldą, ugdome istorinę atmintį ir sąmoningą pilietiškumą.“

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Prezidentas Gitanas Nausėda parodoje užtruko ilgiau nei kiti lankytojai

20250125

Tarptautinę parodą „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ aplankė jos globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana. Kultūros pasaulyje pažįstamas kaip istorinių lituanistinių knygų kolekcininkas Gitanas Nausėdas parodos Valdovų rūmų muziejuje apžiūrai skyrė daugiau laiko nei įprastai joje užtrunka lankytojai – dvi valandas.

Plačiau

Nemokamą sekmadienį atsisveikinsime su paroda apie Pacų giminę

20250123

Sekmadienį, sausio 26 d., – paskutinė galimybė pamatyti tarptautinę Pacų giminei skirtą parodą!
Nuo 10.00 iki 18.00 val. Jūsų lauks:
Tarptautinė paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“, skirta grafų Pacų giminei ir jos istorijai.
Paroda „Italų Renesansas iš Vavelio: Botticelli, Tiziano“, pristatanti penkis įspūdingus Italijos Renesanso kūrėjų darbus.
Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija, kurioje eksponuojami XV–XVII a. Europos dailininkų darbai.

Plačiau

Paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ nebus pratęsta, bet savaitgalį muziejus dirbs ilgiau!

20250120

Specialiai lankytojams, kurie dar nespėjo susipažinti su paroda „Pacai. Istorijos sodo lelijos“!
Šį savaitgalį, sausio 25 ir 26 d., Valdovų rūmų muziejaus Parodų centras dirbs ilgiau nei kitos ekspozicijos!
Didžiulio susidomėjimo sulaukusioje parodoje „Pacai. Istorijos sodo lelijos“ jau apsilankė per 35 tūkstančius žmonių.
Sausio 25 d., šeštadienį, parodą galėsite aplankyti iki 20 val. Paskutiniai su paroda norintys susipažinti lankytojai bus įleisti 19 val. Svarbu žinoti, kad kitos muziejaus ekspozicijos tądien dirbs kaip įprasta – iki 18 val..

Plačiau

Publikuota: 2012-05-28 11:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika