Šventinis senosios muzikos koncertas „Karalių dovanos“

2012 m. sausio 7 d., šeštadienį, 16 val. Taikomosios dailės muziejuje vyks šventinis senosios muzikos koncertas „Karalių dovanos“ ir nemokama ekskursija su gidu po parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“.

Ansamblis Concertino delle donne:

Ieva Baublytė – išilginė fleita, gotikinė arfa
Renata Dubinskaitė – mecosopranas
Vaiva Eidukaitytė – klavesinas
Roma Jaraminaitė – barokinė violončelė
Saulė Šerytė – mecosopranas
Roma Švėgždaitė – barokinis smuikas

Koncertą organizuoja VšĮ „United voices“

Koncerto partneris – Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Bilietus platina www.bilietupasaulis.lt

Koncerte skambės italų, prancūzų, anglų ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Renesanso bei Baroko epochų giesmės, madrigalai, arijos, šventiška šokių muzika, kiti instrumentiniai kūriniai ir skaitiniai. Renginį papuoš barokinė atlikėjų apranga, specialus apšvietimas bei kvapai.Muzikos skambesį pagyvins perkusija ir „Banchetto musicale“ šokėjų pasirodymai, renginį papuoš senovinė atlikėjų apranga, specialiai šiai koncertinei erdvei sukurtas apšvietimas.

Ansamblio „Concertino delle donne“ merginos yra profesionalios atlikėjos, aistringai besidominčios senąja muzika ir nuolat gilinančios savo žinias meistriškumo kursuose užsienyje, tyrinėdamos viduramžių, renesanso bei baroko muzikos repertuarą ir atlikimo subtilybes.

Po koncerto visi kviečiami į ekskursiją su gidu po atnaujintą parodą „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Parodoje atskleidžiami svarbiausi Valdovų rūmų turtai. Pristatomi dažnai per stebuklą drėgname dirvožemyje išlikę, ilgiau negu du dešimtmečius kaupti ir kruopščiai restauruoti gausūs bei labai įvairūs archeologiniai radiniai.

Parodoje eksponuojamos ir išskirtinės Gotikos, Renesanso bei Baroko epochų Europos taikomosios ir vaizduojamosios dailės vertybės – baldai, gobelenai, žemėlapiai, grafikos kūriniai, Lietuvos valdovų ir didikų portretai, ginklai, šarvai, kitos lituanistinės relikvijos. Jos ateityje taps Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų nuolatinių ekspozicijų pagrindu. 

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Per vasaros kaitrą Jus atgaivins muziejus!

20240710

Primename, kad lauke tvyrant pavojingiems karščiams Valdovų rūmų muziejuje visada rasite atgaivą: čia palaikoma 20-ties laipsnių temperatūra, dėl eksponatų saugumo kuriamas mikroklimatas yra malonus ir žmogui. Artimiausiomis dienomis meteorologų teigimu, oro temperatūra Vilniuje kils virš 30-ties laipsnių, todėl, jei anksčiau planavote užsukti į Valdovų rūmų muziejų, bet nespėjote to padaryti, dabar – puiki proga susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros istorija, paveldu.

Plačiau

Dienos stovyklos vaikams – įsimintiniausioms vaikų vasaros akimirkoms!

20240710

Muziejus – puiki vieta praleisti laiką smalsiems ir gudriems bendraminčiams. Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai pakvietė būsimų antrų–penktų klasių mokinius į penkių dienų pažintinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – dienos stovyklas vaikams „Karūnos akademija“. Padedant Valdovų rūmų muziejaus darbuotojams (archeologams, restauratoriams, istorikams, genealogijos, heraldikos ir kitų paslaptingų sričių specialistams), vaikai supažindinami su Lietuvos didžiaisiais kunigaikščiais. 

Plačiau

Praėjusią savaitę į muziejų ėjo tūkstančiai žmonių

20240710

Praėjusią savaitę muziejuje būta per 10 tūkstančių apsilankymų, renginiuose, kurie vyko Valdovų rūmų muziejaus kiemuose, ar tik šiaip užsukusiųjų apsižvalgyti, susipažinti su čia esančiais atminties ženklais atėjo 40 tūkstančių žmonių. Muziejaus Archeologijos ir Atkurtų interjerų maršrutuose bei Didžiajame kieme vyko Dainų šventės Teatro diena, o Liepos 6-ąją lankytojų laukė nemokamos ekskursijos, kūrybiniai užsiėmimai, paskaitos ir filmų peržiūros.

Plačiau

Publikuota: 2011-12-27 16:41 Atnaujinta: 2012-02-02 15:17
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika