Rugsėjo 1-oji Valdovų rūmuose: muziejus pradėjo Mokslo ir žinių dienos šventės tradiciją

Nuotraukų galerija 1

Mokytojai ir mokiniai mokslo metus pasitiko Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose: išvydo atkuriamą valdovų rezidenciją, susipažino su Edukacijos ir lankytojų centro parengta edukacijos programa ateinantiems metams. Muziejininkai svečius supažindino su muziejaus veikla, būsimomis ekspozicijomis.

Rugsėjo 1-osios rytą Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas „Žėručio“ pradinei mokyklai (Vilnius) įteikė vėliavą, kuri virš Valdovų rūmų plevėsavo nuo 2010 m. liepos iki 2011 m. vasario mėnesio.

Muziejaus edukacininkė Vida Kaunienė sako: „Žėručio“ mokykla mūsų dėmesio nusipelnė todėl, kad visi mokyklos moksleiviai lankėsi parodoje, skirtoje Žalgirio mūšio sukakčiai, daugelis moksleivių pasidarė vėliavėles su istorine heraldika – su Gediminaičių stulpais ir Vyčiu. Todėl simboliška, kad istorinę vėliavą įteikiame tiems, kam įdomi Lietuvos istorija.“

Šventės nuotaiką fiksavo fotografas Vytautas Abramauskas. 

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Pažintis su turtingas meno kolekcijas saugančia Lenkijos mokslų ir menų akademija – paskaitą skaitys akademikas hab. dr. Janas Ostrovskis

20240617

Birželio 28 d., penktadienį, 18 val. Valdovų rūmų muziejuje bus skaitoma paskaita apie išskirtinius fondus turinčią Lenkijos menų ir mokslų akademiją. Iš šių fondų į muziejų atvežta tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“ bus atidaryta paskaitos „Lenkijos mokslų ir menų akademija bei jos rinkiniai“ išvakarėse. Vieną seniausių Lenkijos mokslo institucijų ir jos kolekcijas pristatys žymus lenkų dailės istorikas, Lenkijos mokslų ir menų akademijos prezidentas, buvęs ilgametis Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius, Valdovų rūmų muziejaus tarybos garbės narys, akademikas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Plačiau

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės ir kolegų archeologų knyga – „Top 30“ knygų sąraše!

20240614

15min.lt vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas parengė 30-ies geriausių negrožinės literatūros knygų sąrašą. Labai džiaugiamės, kad Valdovų rūmų muziejaus kultūros istorikė dr. Toma Zarankaitė-Margienė, kartu su kitais autoriais – dr. Giedre Piličiauskiene ir dr. Povilu Blaževičiumi, išrinkta kaip vieno geriausių leidinių autorė. Kolektyvinė monografija „Šunys Lietuvoje XIII–XVIII amžiuje“ (Vilniaus universiteto leidykla) buvo pristatyta šiais metais per knygų mugę.

Plačiau

Publikuota: 2011-09-04 Atnaujinta: 2011-09-06 17:04
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika