Vilniuje vėl veikia Valdovų rūmų interjero vertybių ir restauruotų radinių parodos

Netoli Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų esančiame Taikomosios dailės muziejuje po nedidelės pertraukos vėl galima aplankyti parodas, pristatančias naujausius Valdovų rūmų muziejaus restauruotus archeologinius radinius ir Valdovų rūmų interjero vertybes.

Paroda „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“ pasakoja apie Žemutinės pilies teritorijoje rastų daiktų restauravimo etapus, restauravimo medžiagas. Kartu eksponuojami jau restauruoti įvairiausi radiniai, pristatomos įspūdingos didelių matmenų medinės konstrukcijos – latakas ir tilto konstrukcijos fragmentas.

Kitoje parodoje „Gotika. Renesansas. Barokas – Valdovų rūmų vertybės“ išvysite daugiau kaip 80 vertingų XV–XVII a. baldų, gobelenų, portretų ir jų kopijų, ginklų, žemėlapių bei kitų istorijos vertybių, taikomosios ir vaizduojamosios dailės kūrinių. Visi jie – būsimi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų interjero eksponatai.

2011 m. gruodžio mėnesį abi parodos bus transformuotos į ilgalaikę ekspoziciją, kurioje bus pristatomi vertingiausi Valdovų rūmų radiniai bei interjero vertybės – tikras Lietuvos nacionalinio paveldo lobynas. Jos lankytojai keliaus per epochas ir stilius – nuo karaliaus Mindaugo, didžiųjų kunigaikščių Gedimino, Algirdo, Jogailos laikų (XIII–XIV a.) iki paskutinio Valdovų rūmų, kaip rezidencijos, klestėjimo laikotarpio XVII a.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2011-08-27 Atnaujinta: 2011-08-31 15:54
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika