Penktadienio popietės pasisiautėjimai prie Valdovų rūmų

Nuotraukų galerija 1

2011 m. birželio 3 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šventė mokslo metų pabaigą ir braškių valgymo sezono atidarymo pradžią.

Baigiamajame renginyje „Valdovų rūmų mugė“ 5–12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos vaidino spektakliuose (ved. Donatas Jokūbaitis), pastatytuose per du mėnesius, edukacininkė Vida Kaunienė tikrose muziejaus stiklo vitrinose išdėliojo nuostabius mokinių dirbinius iš odos (pro šalį einantys turistai vis kėsinosi ką nors įsigyti), stendas su pagal senąsias technologijas vaikų tapytais šventųjų paveikslais sulaukė didelio susidomėjimo, o jį pristatęs profesionalus tapytojas Saulius Poderis – klausimų, kada būtų galima užsirašyti į tokius kursus.

Šventės metu Gedimino Gendrėno – žymiausio edukacininko – papasakotos istorijos liko mokinių galvose ir nežinia, po kiek laiko duos vaisių, bet kai išaugs kas nors, tai jau išaugs...

Bet geriau jau patys žvilgtelėkite į nuotraukų galeriją, kur viskas matosi kaip ant delno.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejus pasipuošė Ukrainos vėliava. Palaikymo akcija – karo sąlygomis dirbantiems muziejininkams

20240415

Pasaulinę meno dieną Valdovų rūmų muziejaus fasadą papuošė Ukrainos vėliava – taip muziejus skelbia palaikantis maskolių sukurstyto grobikiško karo siaubiamos Ukrainos muziejininkus ir menininkus, šalį, kurioje šiandien nuo žvėriškų naikinimo atakų slepiami visos Europos kultūros paveldo turtai ir su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste susiję artefaktai.

Plačiau

Istorinio šokio dieną po Valdovų rūmus – galjardos ritmu

20240411

Šių dienų medicina žodžiu „chorėja“ įvardija staigius, nevalingus, betikslius judesius, atsirandančius dėl centrinės nervų sistemos pažeidimo. Tačiau XIV–XVII a. chorėja buvo populiarus Europos šokis. Sakoma, kad šis šokis (gr. choreia – „ratelis“, „šokis“) nebuvo toks nekaltas, kaip atrodo iš pradžių. Rašytiniuose šaltiniuose nuo Viduramžių minima, kaip grupė žmonių (kartais tūkstančiai vienu metu) imdavo šokti ir judėdavo tol, kol apalpdavo nuo išsekimo, o kartais net mirdavo. Šokantys žmonės atrodė nesąmoningi ir savęs nekontroliuojantys. Minias įtraukiantis socialinis reiškinys vadintas epidemine chorėja, choreomanija arba tiesiog šokio maru.

Plačiau

Publikuota: 2011-06-05 Atnaujinta: 2011-07-29 15:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika