Penktadienio popietės pasisiautėjimai prie Valdovų rūmų

Nuotraukų galerija 1

2011 m. birželio 3 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai šventė mokslo metų pabaigą ir braškių valgymo sezono atidarymo pradžią.

Baigiamajame renginyje „Valdovų rūmų mugė“ 5–12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos vaidino spektakliuose (ved. Donatas Jokūbaitis), pastatytuose per du mėnesius, edukacininkė Vida Kaunienė tikrose muziejaus stiklo vitrinose išdėliojo nuostabius mokinių dirbinius iš odos (pro šalį einantys turistai vis kėsinosi ką nors įsigyti), stendas su pagal senąsias technologijas vaikų tapytais šventųjų paveikslais sulaukė didelio susidomėjimo, o jį pristatęs profesionalus tapytojas Saulius Poderis – klausimų, kada būtų galima užsirašyti į tokius kursus.

Šventės metu Gedimino Gendrėno – žymiausio edukacininko – papasakotos istorijos liko mokinių galvose ir nežinia, po kiek laiko duos vaisių, bet kai išaugs kas nors, tai jau išaugs...

Bet geriau jau patys žvilgtelėkite į nuotraukų galeriją, kur viskas matosi kaip ant delno.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 15–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 15 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Publikuota: 2011-06-05 Atnaujinta: 2011-07-29 15:00
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika