Smalsiausiems moksleiviams Valdovų rūmų Vilkas atnešė dovanas

Smalsūs moksleiviai, Vilko teigimu, yra tie, kurie du mėnesius siuvo, tapė, kūrė vaidmenis, landžiojo po muziejaus saugyklas, pūtė dūdas ir norėjo viską sužinoti – dalyvavo Vilko sumanytame projekte „Valdovų rūmų mugė“.
Vilko sušaukta vertinimo komisija nusprendė, kam 2011 m. birželio 3 d. skirs diplomus ir dovanėles. Visi užsiėmimų dalyviai, kuriems pavyko sėkmingai baigti pradėtus darbus (pasiūti rankinę iš odos, nupiešti paveikslą, įsiminti edukacijos specialistų, archeologų ir istorikų pasakojimus arba parengti vaidmenį spektakliui) buvo pagerbti gausiomis pagyromis.
Be to, visų dalyvių tėveliai, seneliai, šuniukai ir šiaip vaikštinėtojai po Katedros aikštę išvydo net penkis neregėtus vaidinimus, kuriuos parengė moksleivių teatro trupės pagal XVI–XVII a. tekstus.

Šventės programa

Vaidinimai: „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilė“ (rež. Silvijana Bilskytė, vaid. Vilniaus dienos terapinio centro „Šviesa“ teatro terapinė trupė „TTT“); „Barboros šmėkla“ (rež. Eglė Špėjeraitė, vaid. Vilniaus „Gabijos“ gimnazijos teatro trupė); „Genealogija, arba trumpas didžiųjų Lietuvos kunigaikščių ir jų didžių bei narsių žygių aprašymas“ (rež. Rūta Jasevičienė, vaid. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai); M. K. Sarbievijaus tekstų skaitymai (vad. Rima Mikalauskaitė ir Tverų vidurinės mokyklos teatro kolektyvas); „Dialogas karaliui Steponui apie taiką“ (rež. Vida Lipskytė, vaid. Vilniaus jėzuitų gimnazijos teatro trupė).

Taip pat baigiamajame Vilko vasaros projekto renginyje dalyvavo renesanso mylėtojų klubas „Senojo Vilniaus vaikai“ (vad. Giedrė Strikulienė), M. K. Čiurlionio menų gimnazijos varinių pučiamųjų kvintetas (vad. Antanas Ladyga), šokių kolektyvas „Festa cortese“ (vad. Alina Žutautaitė) ir vokalinis ansamblis „Lyrum“ (vad. Auksė Stankevičienė).

Vertinimo komisijos nariai: Vida Kaunienė, Ieva Baublytė, Gediminas Gendrėnas, Donatas Jokūbaitis ir Saulius Poderis.

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Publikuota: 2011-06-04 Atnaujinta: 2011-07-26 16:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika