Apie Leono Sapiegos būdą ir darbus – šeštadienio popietėje

Nuotraukų galerija 1

Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmų muziejaus Renesansinėje audiencijų menėje šeštadienio popietę rinkosi publika pasiklausyti pirmą kartą į lietuvių kalbą išverstų tekstų iš Jono Rivockio parašytos Leono Sapiegos biografijos „Didžio herojaus paveikslas, arba Šlovinamai aprašytas šviesiausiasis p. Leonas Sapiega“ (Amsterdamas, 1645 m.).

Susitikimas, kaip teigia jo sumanytojas - edukacinio centro darbuotojas Donatas Jokūbaitis, skirtas įžvalgiausiam valstybės sergėtojui, aukščiausio lygio diplomatui, Lietuvos Statuto autoriui Leonui Sapiegai, amžininkų vadintam „Lietuvos Solonu“  ir visų Sapiegų giminės didybei prisiminti. Susirinkusieji skaitė Leono Sapiegos rašytus tekstus, ištraukas iš J.Rivockio knygos ir Frydricho Šilerio dramos „Demetrijus“.

Edukaciniame renginyje dalyvavo senosios literatūros žinovas ir vertėjas, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bernardinų bažnyčios kunigas Julius Sasnauskas OFM. Senosios muzikos kūrinių atliko Ieva Baublytė.

 

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Europos senosios muzikos atlikėjai ir specialistai – Vilniuje, Valdovų rūmuose

20250314

Valdovų rūmų muziejuje dvi dienas vyko Europos senosios muzikos tinklo REMA generalinė asamblėja ir konferencija, į Baltijos šalis sugrįžusi po trylikos metų. REMA delegatai galėjo artimiau pažinti Lietuvos senosios muzikos lauką tarptautiniame Marco Scacci senosios muzikos festivalyje, Lietuvos muzikologė Aleksandra Pister skaitė pranešimą apie senosios muzikos tradiciją, raidą ir situaciją Lietuvoje. REMA konferencijoje aptarti pokyčiai, esama situacija, apžvelgtos perspektyvos.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė Ona Vytautienė

20250314

Kovo mėnuo minimas kaip Tarptautinis moterų istorijoje mėnuo, kai prisimenamos ir pagerbiamos moterys, palikusios ryškių pokyčių Lietuvos istorijoje. Todėl Valdovų rūmų muziejaus svetainėje ir socialiniuose tinkluose šį mėnesį paminėsime kelias ypatingas moteris, kurios Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo svarbios, įdomios ir žymios asmenybės.
 
Pirmoji ryški Lietuvos moteris, kurią visiems verta prisiminti, yra Ona Vytautienė – Lietuvos didžioji kunigaikštienė, Vytauto Didžiojo pirmoji žmona.

Plačiau

Kovas – tarptautinis moterų istorijoje mėnuo. Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Bona Sforca

20250318

XVI a. valdovė Bona Sforca turėjo nemažai titulų – Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Bario ir Rosano kunigaikštytės. Bona buvo aktyvi politinio gyvenimo dalyvė ne tik Lietuvoje ar Lenkijoje, bet ir visoje Europoje. Tai viena žinomiausių, labiausiai legendomis apipintų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovių.

Plačiau

Koncertas „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės balsai“ nukels į XVII a., kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių giminių Europoje

20250313

Ansamblio „Canto Fiorito“ nariai Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Andrea Buccarella (vargonėliai, klavesinas) ir ansamblio meno vadovas Rodrigo Calveyra (kornetas, išilginė fleita) nuolat stebina vis naujais atradimais iš po pasaulį pasklidusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės archyvų. Šįkart Valdovų rūmuose rengiamame koncerte muzikantai nukels į Renesanso ir Baroko epochų sandūrą, kai Lietuvą valdė viena muzikaliausių valdovų giminių Europoje.
 

Plačiau

Publikuota: 2011-05-31 Atnaujinta: 2011-07-25 05:48
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika