Dvi dienos – pusė tūkstančio lankytojų

Nuotraukų galerija 1

Šiauliuose, Ch. Frenkelio viloje, prieš porą savaičių buvo atidaryta Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų paroda „Sugrįžęs Barokas. Valdovų rūmų muziejaus vertybės“. Jos aplinkoje dvi dienas (kovo 23–24 d.) vyko Valdovų rūmų muziejaus specialistų parengti edukaciniai užsiėmimai ir vakaras, skirtas Lietuvos istorijai, senajai muzikai bei poezijai. Ši programa sulaukė didelio šiauliečių ir miesto svečių dėmesio.

Pasiklausyti muzikos ir poezijos, kurios prieš 500 metų klausė didieji Lietuvos kunigaikščiai, parsinešti į namus vėliavėlę su laisvę skelbiančiu Vyčiu – tai tik maža dalis Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistų lankytojams rengiamų staigmenų. Šiauliuose įvyko aštuoniolika užsiėmimų, apie kuriuos šio miesto „Juventos“ mokyklos ketvirtokai jau parašė pirmuosius atsiliepimus.

Susiję įrašai

Nuotraukų galerija

Daugiau straipsnių

Muziejaus rinkinius papildė XVII a. Lietuvoje sukurtas liturginis indas

20241003

Valdovų rūmų muziejaus specialistai, gavę pasiūlymą įsigyti vertingą, 400 metų senumo juvelyrinį kūrinį, aiškinosi ilgą šio daikto istoriją. Mėginta sužinoti, koks buvo XVII a. Lietuvoje sukurtos komuninės kelias, bet kai kurie dalykai taip ir liko paslaptyje. Tačiau ištyrus šio liturginio indo istoriją atsiskleidė Lietuvos auksakalių meistrystė, prisiminta Lietuvos didikų giminių – Masalskių ir Jasinskių – veikla.

Plačiau

III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymo pakeitimai

20241008

Spalio 15–25 dienomis Valdovų rūmų muziejuje keisis III maršruto „Ginkluotė, kasdienybė, muzika“ lankymas dėl parodos įrengimo darbų!
 
Informuojame, kad nuo šių metų spalio 15 d. iki spalio 25 d. Ginkluotės ekspoziciją kviečiame lankyti nemokamai, įsigijus bilietą į bet kurį kitą maršrutą.
 
Kasdienybės ir Muzikos ekspozicijos bus uždarytos.

Plačiau

Muzika, šokiai ir kiti kerai – šeštadienį Valdovų rūmų muziejuje!

20241007

„Grieždama smuiku visada šiek tiek šoku“, – sako barokinio smuiko atlikėja ir istorinių šokių šokėja Mojca Gal. Spalio 12 d. ji viešės Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykstančiame tarptautiniame edukaciniame Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalyje. Iš Slovėnijos kilusi išskirtinė menininkė kartu su scenos kolegomis Thysu Grobelniku (klavesinas) ir Beatriče Baltrušaityte (pasakotoja) surengs interaktyvų koncertą šeimoms su vaikais „Užburtas miškas“. Jame bus istorinės muzikos, Baroko šokių ir gamtos kerų.

Plačiau

Publikuota: 2011-03-25 Atnaujinta: 2011-07-26 17:02
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika