Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė siunčia gražiausius šventinius linkėjimus!

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė siunčia gražiausius šventinius linkėjimus!

Mieli muziejaus Lankytojai, Bičiuliai, Rėmėjai, Partneriai, Kolegos, mielos Ponios ir garbūs Ponai,
 
nuoširdžiai dėkojame Jums, buvusiems kartu su mumis dar vienerius metus. Audringais 2025-aisiais mus šildė Jūsų dovanojamas dėmesys, pažinimo troškulys, džiaugsmas ir šypsenos.
 
Valdovų rūmų muziejus – didelė bendruomenė, ir visi mes dirbame, kad Jūsų įspūdžiai, patirtys muziejuje būtų išskirtiniai, nepamirštami, kviečiantys vėl sugrįžti. Kai šiuo sudėtingu laikotarpiu pasaulyje ir Lietuvoje matoma sumaištis, kai Ukraina tęsia didvyrišką kovą už europines vertybes, kai juntama daug nepasitikėjimo vieni kitais ir netikrumo, Jūsų dėmesys mūsų muziejuje pristatomai Lietuvos istorijai ir bendram europiniam paveldui, istorinės atminties puoselėjimas mums yra tas svarbiausias akstinas veikti ir judėti pirmyn.
 
Labiausiai džiugina, kad šiemet Jūsų apsilankymų mūsų muziejuje skaičius perkopė pusę milijono – ačiū Jums! 2026-aisiais ketiname visus Jus nudžiuginti ypatingomis dovanomis – išskirtinėmis parodomis, kurios įsimins ilgiems metams, turiningais kultūriniais ir edukaciniais renginiais bei kitais projektais, kurie kvies geriau pažinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kovų, pasipriešinimo ir okupacijų istoriją, paveldo išsaugojimo prasmę ir reikšmę. Nurėžtas finansavimas verčia mus dar labiau susitelkti. Kiekvienas lankytojo įsigytas muziejaus bilietas taps ta plyta, iš kurių kils 2026 metų darbai. Ačiū Jums už esamą ir būsimą dalyvavimą!
 
Tegu ateinantys metai Jums ir Jūsų artimiesiems būna kupini šviesos, šypsenų, sveikatos, laimės, ramybės ir taikos! Linkime giliau pažinti Lietuvos praeitį ir bendrą europinį paveldą, taip pat kartu kurti stiprią, išorės jėgų nepalaužiamą, laisvą bei klestinčią valstybę, atsparią, dvasiškai ir visaip kitaip turtingą visuomenę!
 
 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų bendruomenės vardu,
nuoširdžiai
Vydas Dolinskas,
generalinis direktorius

Susiję įrašai

Daugiau straipsnių

Kunigaikščių kilmės istorijos gobelenų raštuose

Kunigaikščių kilmės istorijos gobelenų raštuose

20260403

Gobelenai savo klestėjimo laikais (XV a. pabaigoje – XVI a.) buvo itin populiari ir geidžiama prekė nuo Skandinavijos iki Apeninų pusiasalio. Valdovų rūmų muziejaus parodoje „Verdiūros su Vyčiu. Kunigaikščių Višnioveckių ir Sanguškų gobelenai iš Vavelio“ pristatomi herbiniai gobelenai Lietuvos ir Lenkijos valstybėse buvo vertinami jau nuo Žygimanto Senojo laikų. 

Plačiau

Valdovų rūmų muziejus Valensijoje: pristatymas, kuris virsta partnerystėmis

Valdovų rūmų muziejus Valensijoje: pristatymas, kuris virsta partnerystėmis

20260401

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų specialistai šiomis dienomis vieši Valensijoje (Ispanija), kur Nacionaliniame González Martí keramikos ir dekoratyvinių menų muziejuje (Museo Nacional de Cerámica y Artes Suntuarias „González Marti“) pristato Lietuvos istoriją, muziejaus veiklą ir aptaria būsimo bendradarbiavimo galimybes. Vizito ašimi tapo specialus seminaras, skirtas Vilniaus rezidencijos – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų – istorijai, archeologiniams tyrimams ir muziejaus kolekcijoms. 

Plačiau

Šokis, kuriame susitinka istorija, energija ir laisvė

Šokis, kuriame susitinka istorija, energija ir laisvė

20260410

2026 m. balandžio 18 d. lankytojai kviečiami šokti, kalbėti apie šokį ir juo gėrėtis – Valdovų rūmų muziejuje vyks Istorinio šokio diena. Kiekvieną pavasarį muziejus dovanoja nemokamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų šokio dieną.
 
Gražiausios moterys ir įtakingiausi vyrai Renesanso ir Baroko laikais rūmuose demonstruodavo naujausius šokių žingsnelius, puošdavosi madingiausiais, naujausiais audiniais, o papuošalų spindesys ir aksesuarų puošnumas atspindėjo didikų statusą.
 
Pasak Valdovų rūmų muziejaus generalinio direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, „tradicinė Istorinio šokio diena primena, kad šokis buvo itin svarbus: jis jungė diplomatinį protokolą, dvariškas pramogas ir tapo ryškiu europinės kultūros ženklu Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje“. Tądien į Valdovų rūmų muziejų atvykę ir muziejaus lankytojo bilietą įsigiję žmonės visą dieną galės dalyvauti istoriniam šokiui skirtuose renginiuose, taip pat šokio pamokose.
 

Plačiau

Publikuota: 2025-12-31 11:18
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika