Lietuvos heraldika – mūsų tradicija ir vertybė

Renginio data: 2024m.Birželio0612 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Didžioji renesansinė menė
Šventinis renginys, skirtas Lietuvos heraldikos tradicijos įtraukimui į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą paminėti.
 
Heraldinė praktika šiuo metu patiria atgimimą, ji domina specialistus, mokslininkus, menininkus, šeimas ir įvairias bendruomenes visoje šalyje. Herbas – tai tapatybės, konsolidavimo ir komunikacijos ženklas, atveriantis daugybę simbolinių sluoksnių: valstybingumo, vietos, bendruomenės, giminės ar asmens istoriją, išlaikomas įvairias tradicijas ir papročius, unikalią gamtą, meninį paveldą ir kt. Renginyje bus pristatoma nuo XIV a. iki šių dienų gyvuojanti Lietuvos heraldikos tradicija, pripažinta nematerialiuoju paveldu. Svečias iš Prancūzijos papasakos apie heraldikos įtraukimo į UNESCO iniciatyvą, kalbės apie Europą kaip heraldinį sodą, kurį būtina puoselėti. Taip pat bus atskleistos Lietuvos personalinės heraldikos aktualijos.
 
Šventiniame renginyje bendruomenėms ir giminėms bus teikiamos padėkos už heraldikos puoselėjimą. Taip pat vyks trumpa viktorina „Atspėk herbą“. Iškilmes praturtins smuiko, violončelės ir fortepijono skambesys. Visi renginio dalyviai bus kviečiami švęsti Lietuvos heraldikos tradicijos pripažinimą Lietuvos nematerialiuoju kultūros paveldu ir paliudyti šį įvykį pasirašant ir (ar) antspauduojant proginį tekstą, kuris taps unikaliu istoriniu šaltiniu, išliksiančiu ateities kartoms. 
 
Renginyje dalyvaus dr. Agnė Railaitė-Bardė, dr. Nicolas Vernot, dr. Neringa Dambrauskaitė-Martinkėnė, Vytautas Aleksiejūnas, Kristina Giedraitienė, Perlis Vaisieta.
 
Renginys nemokamas, tačiau prašome registruotis: http://registracija.valdovurumai.lt/5bxn8xjf
 
Organizatoriai
Lietuvos heraldikos komisija
 
Partneriai
Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija
Lietuvos bajorų kraštų susivienijimas
Lietuvos bajorų karališkoji sajunga
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Publikuota: 2024-06-06 17:36 Atnaujinta: 2024-06-06 17:40
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika