Istorinės dramos „GOJA“ (rež. Carlos Saura) peržiūra

Renginio data: 2024m.Birželio0605 d.18:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Valdovų rūmų muziejus ir Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje maloniai kviečia į nemokamą istorinio filmo „Goja“ (isp. „Goya en Burdeos“, 1999) peržiūrą. Žymaus ispanų režisieriaus Karloso Sauros (Carlos Saura) sukurtoje biografinėje dramoje pasakojama apie paskutiniuosius garsiojo tapytojo Francisko Gojos gyvenimo metus, praleistus tremtyje Bordo mieste Prancūzijoje kartu su mylimąja Leokadija Zorija de Veis (Leocadia Zorrilla de Weiss) ir jų dukra Rosarija (Rosario). Gilios senatvės sulaukęs dailininkas prisimena savo ilgą, skaudžių netekčių, šlovės, aistrų ir politinių sukrėtimų kupiną gyvenimą.
 
F. Goja laikomas moderniosios Europos tapybos pradininku. Jo kūryba padarė didžiulę įtaką XIX a. menininkams, ypač realizmo, romantizmo, ekspresionizmo ir impresionizmo atstovams. 
 
F. Gojos paveikslams, piešiniams ir grafikos darbams būdingas savitas stilius ir temų įvairovė. Pradėjęs nuo pramogas vaizduojančių rokoko stilistikos tapybos darbų ir kartonų gobelenams kūrimo, vėliau dailininkas nutapė daugybę Ispanijos valdovų ir kitų karališkosios šeimos narių bei aristokratų portretų, kuriems būdingas gilus psichologizmas, realizmas, netgi ironija. Po 1793 m. persirgtos ligos F. Goja apkurto visam gyvenimui. Tuomet pakito ir jo kūrinių siužetai bei nuotaika – dailininko darbuose atsirado dramatiška fantazijos ir košmarų tema, vėliau paprastų Ispanijos gyventojų kasdienio gyvenimo vaizdai, kraupios scenos iš XIX a. pradžioje vykusio Prancūzijos–Ispanijos karo. Ant tapytojo namų sienų sukurti mįslingų siužetų kūriniai, praminti „Juodaisiais paveikslais“, dabar laikomi vienais vertingiausių F. Gojos darbų. 
 
Filmas bus rodomas ispanų kalba, su anglų k. subtitrais
Vaidina: Francisco Rabal, José Coronado, Maribel Verdú
Trukmė: 104 min.
Filmo peržiūra – nemokama, maloniai prašome registruotis.
 

 

Publikuota: 2024-05-29 12:26 Atnaujinta: 2024-05-29 12:31
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika