Koncertas „Vilniaus Bachas“

Renginio data: 2024m.Kovo0307 d.18:00 - 19:40 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2024-03-07
Valdovų rūmuose svečiuosis pasaulinio lygio klavesinininkas, vargonininkas ir dirigentas iš Italijos – Klaudijus Astronijus (Claudio Astronio). Jo klavesino ir vargonų muzikos įrašai yra pelnę daugybę tarptautinių apdovanojimų. Atlikėjas daug koncertuoja Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pietų Amerikoje ir Japonijoje, veda meistriškumo kursus ir pamokas. K. Astronijus debiutavo kine – 2017 m. pasirodė su savo vadovaujamu jaunimo baroko orkestru „Theresia“ filme „Zoroastro: io, Giacomo Casanova“, o 2019 m. atliko pagrindinį vaidmenį filme „La Corda spezzata“ (liet. „Nutrūkusi styga“) apie kompozitoriaus Alesandro Stradelos (Alessandro Stradella) gyvenimą ir kūrybą. Be senosios muzikos, menininkas domisi džiazu ir populiariąja muzika, bendradarbiauja su įvairiais atlikėjais.
 
Klaudijus Astronijus klausytojams pristatys programą, skirtą Bachų šeimos linijai. Skambės vokiečių Baroko epochos kompozitoriaus, vargonininko Johano Sebastiano Bacho (Johann Sebastian Bach) ir jo sūnų, kompozitorių Karlo Filipo Emanuelio Bacho (Carl Philipp Emanuel Bach) ir Vilhelmo Frydemano Bacho (Wilhelm Friedemann Bach), kūriniai. Ilgą laiką šio periodo V. F. Bacho kūryba buvo nežinoma, bet prieš septynerius metus „Vilniaus rankraštį“ atradęs K. Astronijus džiaugiasi galimybe Lietuvos publikai pristatyti šioje šalyje atrastus opusus. Retai skambančių V. F. Bacho kūrinių plokštelę jau išleido leidykla „Brilliant Classics“, o dabar su šia kūryba bus galima susipažinti gyvai.
 
Koncertą veda muzikologė dr. Aleksandra Pister
 
 
Koncertas nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto.
 
Publikuota: 2024-02-22 11:32 Atnaujinta: 2024-03-06 09:27
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika