Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“, Dimitris Karakantas (smuikas)

Renginio data: 2024m.Kovo0310 d.18:00 - 19:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2024-03-10
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baroko muzikos orkestras
CAPPELLA CONCERTANTE VILNENSE
 
Programos vadovas ir solistas DIMITRIS KARAKANTAS (smuikas)
 
Programoje – Antonio Vivaldi, Henry Purcell
 
Sumanymas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įkurti Baroko muzikos orkestrą kilo Sesto Quatrini tapus teatro operos meno vadovu. Bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi, buvo suburtas kolektyvas, jungiantis teatro simfoninio orkestro artistus, kurie domisi Baroko muzika bei senosios muzikos atlikimo tradicijomis ir yra anksčiau koncertavę kaip įvairių kamerinių ansamblių nariai ar solistai.
 
Kūrybinė LNOBT ir Valdovų rūmų muziejaus bendrystė nėra atsitiktinė ir turi aiškų istorinį pagrindą. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje XVII a. ketvirtajame–penktajame dešimtmetyje – taigi anksčiau nei tokiuose metropoliuose kaip Paryžius ar Londonas – buvo pastatytos pirmosios Lietuvoje operos (dramma per musica). Nors partitūrų neišliko, manoma, kad jas sukūrė garsus italų kompozitorius, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos kapelos vadovas Marco Scacchi. Jo vardu pavadinto festivalio, kurį rengia Valdovų rūmų muziejus, koncerte 2022 m. pavasarį ir debiutavo „Cappella Concertante Vilnense“.
 
Orkestro pavadinimas – „Cappella Concertante Vilnense“. Žodžiu cappella dažnai apibūdinami konkrečiai vietai priklausantys muzikiniai kolektyvai, concertante pabrėžia, kad kiekvienas ansamblio narys gali pasirodyti ir kaip solistas, o tai itin svarbu Baroko muzikoje, na, o vilnense – senoviniu stiliumi sulotynintas mūsų sostinės vardas.
 

 
Dimitris Karakantas gimė 1987 m. Larisoje (Graikija). Baigė Vienos muzikos ir scenos menų universitetą (G. Pichlerio ir J. Madroszkiewicz kl.), vėliau tęsė barokinio smuiko studijas Veimaro Ferenco Listo muzikos akademijoje ir Zalcburgo Mocarteumo universitete (pas M. Seiler).
 
D. Karakanto grojimo stilių apibūdina vienas žodis – universalumas. Siekdamas savo repertuare nutiesti kuo ilgesnius muzikinius tiltus, jis susieja klasikinės muzikos ištakas su modernumu.
 
Atidus instrumentų pasirinkimas – nuo senovinių iki šiuolaikinių, grakštus šiuolaikinės ir populiariosios muzikos jungimas su ankstyvosiomis Baroko kompozicijomis – visa tai įkūnyta dinamiškose, energingose šio smuikininko interpretacijose.
 
Daugelio savo šalies ir tarptautinių konkursų pirmosios premijos laureatas D. Karakantas kaip solistas koncertuoja žymiausiose pasaulio koncertų salėse su įvairiais Baroko ir šiuolaikiniais orkestrais. Nuo 2015 m. jis yra „Salzburger Konzertgesellschaft“ ir K. Hillerio vadovaujamo kolektyvo „Orchester 1756“ meno vadovas, solistas ir koncertmeisteris. 2018 m. įkūrė jaunimo orkestrą „Nuovo Barocco“. Jau debiutiniame sezone šis ansamblis koncertavo daugelyje šalių ir dalyvavo ne viename reikšmingame festivalyje. D. Karakantas yra įrašęs kūrinių su Graikijos, Austrijos, Vokietijos, Slovėnijos ir Taivano radiju, išleidęs keletą kompaktinių diskų.
 
D. Karakantas griežia šiuolaikiniais ir senoviniais P. A. Testore’ės, M. Pichlerio ir U. Eberle’ės instrumentais.
 

 
 

 
Koncertas nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus kviečiame registruotis iš anksto.
 

 
Publikuota: 2024-02-21 14:41 Atnaujinta: 2024-03-10 15:58
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika