XXII tarptautinė mokslinė konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje. Pilietis. Šeima. Edukacija“

Renginio data: 2023 m.Gruodžio1207 d.09:30 - 2023 m.Gruodžio1208 d.19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2023-12-08
1773 m. spalio 14 d. Abiejų Tautų Respublikos Seimo nutarimu įkurta Tautinė edukacinė komisija buvo pirmoji Europoje švietimo ministerija, atsakinga už mokyklų sistemos organizavimą, administravimą ir ugdymo turinį. Minint 250-ąsias Tautinės edukacinės komisijos įsteigimo metines rengiamos tarptautinės mokslinės konferencijos „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“ dėmesio centre– XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės istorija, tautos ir piliečio sąvokų turinys, jo kismas, socialiniai ryšiai ir santykiai šeimoje, vaikų ugdymo modeliai ir jų kaita.
 
Konferencijos dalyviai iš Lietuvos ir Lenkijos pristatys naujausius tyrimus švietimo istorijos srityje, gilinsis į XVIII a. švietimo reformų projektus ir šių projektų rengėjų veiklą, pilietiškumo ugdymo priemones ir būdus, Tautinės edukacinės komisijos veiklą ir jos reikšmę, Vilniaus universiteto – Vyriausiosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mokyklos ir kitų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švietimo institucijų veiklą XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje. Konferenciją užbaigs Lietuvos ir Lenkijos mokslininkų diskusija „Lenkijos ir Lietuvos valstybės švietimo reforma XVIII amžiuje: istorija, patirtys, pamokos“.
 
Konferencija „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XVIII amžiuje: pilietis, šeima, edukacija“ – tai jau 22-asis Lietuvos ir užsienio mokslininkų renginys, skirtas XVIII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijai.
 
Konferencija vyks lietuvių ir lenkų kalbomis su sinchroniniu vertimu.
 
Konferencija yra nemokama, visus susidomėjusius maloniai kviečiame dalyvauti. 
 
 
Organizatoriai
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Lietuvos istorijos institutas
 
Konferencijos partneriai
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje
Publikuota: 2023-11-28 15:40 Atnaujinta: 2023-12-05 13:09
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika