Paskaita „Mitologinės būtybės ir šventųjų gyvenimo siužetai Valdovų rūmų gotikiniuose kokliuose“

Renginio data: 2024m.Balandžio0409 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmai

Paskaitą skaitys Rita Lelekauskaitė-Karlienė (Valdovų rūmų muziejus)

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. 
Registracija bus atidaryta kovo 8 d.
 
Po paskaitos maloniai kviečiame aplankyti parodą „Nuo vienaragio iki trijų karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių“.

Susiję įrašai

Parodos

Nuo vienaragio iki Trijų Karalių: gotikiniai kokliai iš Valdovų rūmų muziejaus rinkinių

Vyksta20231130 - 20240428

Gotika – pirmasis Europos dailės ir architektūros stilius, palikęs ryškius pėdsakus Lietuvos kultūros ir meno pavelde. Įdomu, kad iki Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos tyrimų apie Gotikos epochos interjerus Lietuvoje žinota labai mažai, o pradėjus archeologinius kasinėjimus aptikta daugybė Gotikai būdingų radinių – ornamentuotų grindų bei sienų apdailos plytelių, profilinių plytų, kitų architektūrinių detalių, puodyninių ir plokštinių koklių, dažyto tinko fragmentų bei kitų dirbinių. Jie atskleidė daug platesnį Gotikos epochos Lietuvoje paveikslą. Parodoje pristatomi vieni iš įdomiausių gausios Gotikos epochą reprezentuojančios kolekcijos radinių – gotikiniai plokštiniai kokliai. XV a. viduriu datuojamą koklių kolekciją sudaro apie 650 koklių ir jų fragmentų, puoštų mažiausiai 60-ia skirtingų siužetų. 

Plačiau

Publikuota: 2023-11-20 15:30 Atnaujinta: 2023-12-11 13:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika