„Canto Fiorito“ kviečia į ansamblio dešimties metų jubiliejaus koncertą

Renginio data: 2023m.Spalio1026 d.18:00 - 19:45 Visi renginiai
Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“
 
Ieva Gaidamavičiūtė, sopranas
Renata Dubinskaitė, mecosopranas
Saulė Šerytė, mecosopranas
Povilas Vanžodis, tenoras
Nerijus Masevičius, bosas
Josue Melendez, kornetas, išilginė fleita
Miguel Tantos Sevillano, barokinis trombonas
Fabio de Cataldo, bosinis barokinis trombonas
Filip Hruby, vargonėliai, klavesinas
 
Rodrigo Calveyra, meno vadovas, kornetas, išilginė fleita
 
Programoje: Giovanni Pierluigi da Palestrina, Annibale Stabile, Francesco Anerio, Asprilio Pacelli, Luca Marenzio, Marco Scacchi, Tarquinio Merula, Diomedes Cato, Giovanni Battista Cocciola ir kt.
 

 
Koncerto metu ansamblis atliks neseniai įrašytos dešimtmečio kompaktinės plokštelės programą, kurioje pristatomi iškiliausi muzikos meistrai, vadovavę Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikiniam gyvenimui XVI a. pabaigoje – XVII a. pirmoje pusėje. Tuomet mūsų valdovų Vazų dinastijos dvaro kapelmeisteriais dirbo garsūs italų kompozitoriai, kurie prieš tai ne tik užėmė aukščiausias pareigas Romoje ir Vatikane, bet ir buvo tiesioginiai Giovanni Pierluigi da Palestrinos – Romos polifoninės muzikos mokyklos įkūrėjo, vieno įtakingiausių visų laikų kompozitorių – mokiniai. Tai muzikinė kelionė nuo Romos iki Vilniaus – nuo Giovanni Pierluigi da Palestrinos ir jo mokinių Annibalės Stabilės, Asprilio Pacelli ir Giovanni Francesco Anerio bei kitų Vazų dvaro kompozitorių, tokių kaip Luca Marenzio ir Tarquinio Merula, iki pirmosios Vilniuje pastatytos operos kūrėjo Marco Scacchi ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos kapelmeisterio Giovanni Battistos Cocciolos bei nežinomo „Sapiegų albumo“ autoriaus. Programą atliks penki ansamblio dainininkai lietuviai ir tarptautinė instrumentininkų komanda – keturi senovinių pučiamųjų instrumentų atlikėjai ir vargonininkas. Būtent istoriškai pagrįstas balsų, kornetų ir barokinių trombonų derinys kuria charakteringą ansamblio „Canto Fiorito“ skambesį. 
 
„Canto Fiorito“ albumą „Nuo Romos iki Vilniaus“ išleis ir išplatins tarptautinė muzikos įrašų kompanija „Brilliant Classics“. Ji viso pasaulio muzikos mylėtojus supažindins su mažai žinomais faktais, kad kai kurie garsiausi italų kompozitoriai dirbo ir kūrė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, tad yra ir mūsų paveldo, Vilniaus muzikos istorijos dalis. Taigi, šiuo muzikos albumu ir koncertu minima ne tik ansamblio „Canto Fiorito“ dešimties metų sukaktis, bet ir Vilniaus 700 metų jubiliejus, įamžinama jo istorija, garsinamas Vilniaus vardas. 
 
Iš Brazilijos kilusio garsaus išilginės fleitos ir korneto atlikėjo Rodrigo Calveyros vadovaujamas ir dainininkės Renatos Dubinskaitės prodiusuojamas ansamblis savo veiklą pradėjo 2013 metais (pirmais metais veikė pavadinimu „Suonatori del granduca“). Jo misija – skleisti Viduramžių, Renesanso ir Baroko muziką remiantis istoriškai pagrįsto atlikimo principais ir ypatingą dėmesį skiriant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikos paveldui. Per dešimt metų ansamblis „Canto Fiorito“ surengė 117 koncertų. Iš jų 22 koncertai vyko 14-oje užsienio šalių: Anglijoje, Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Ispanijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje. Ansamblis taip pat parengė du pusiau sceninius baroko operų pastatymus, įrašė tris kompaktines plokšteles. Ansamblis taip pat surengė septynis Tarptautinius Kretingos senosios muzikos festivalius, kuriuose pristatė dar 29 kitų ansamblių ir garsiausių pasaulyje senosios muzikos atlikėjų koncertus. „Canto Fiorito“ suorganizavo daugiau kaip 60 įvairiausio formato edukacinių renginių. Tarp jų: paskaitos vaikams ir suaugusiesiems, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai pagrindinio ugdymo mokyklose, seminarai muzikos mokyklose (įskaitant tęstinius kursus, trukusius dvejus mokslo metus), meistriškumo kursai muzikos akademijų studentams, kursai mėgėjų chorams, kassavaitinės išilginės fleitos pamokos vaikams ir našlaičių prieglaudos globotiniams (vienerius mokslo metus), kūrybinės dirbtuvės su folkloro ansambliais, dailės konkursai, barokinio šokio užsiėmimai, multimedijų pamokos ir t. t. „Canto Fiorito“ yra viena iš vos keleto Lietuvos institucijų, kurioms pavyko laimėti Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ konkursą lyderio statusu. Taip pat kolektyvas du kartus laimėjo Europos ekonominės erdvės fondo konkursus ir įgyvendino tarptautinius projektus bendradarbiaujant su kitų šalių ansambliais. Be to, „Canto Fiorito“ suteiktas Vilniaus miesto savivaldybės reprezentacinės kultūros įstaigos statusas. Visa ši muzikinė ir edukacinė veikla įgyvendinta vien iš projektinių lėšų, neturint nuolatinio finansavimo ir nemokant algų darbuotojams. 
 
Ansamblis kviečia klausytojus kartu pasidžiaugti per dešimtmetį nueitu keliu, užaugintais darbo vaisiais ir dėkoja visiems, prisidėjusiems prie „Canto Fiorito“ veiklos bei ją palaikiusiems.
 

 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė
Partneris – Valdovų rūmų muziejus
Projektas yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis
Publikuota: 2023-10-16 08:45 Atnaujinta: 2023-10-26 14:19
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika