Paskaita „Žinomos ir pamirštos XVII a. Italijos moterys kompozitorės: rūmų menininkės ir kuriančios Kristaus sužadėtinės“

Renginio data: 2023m.Kovo0303 d.17:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2023-03-03
Kai mokomės Vakarų muzikos istorijos, XVII amžiui skirtame skyriuje geriausiu atveju išgirstame tris moteriškas pavardes: italių Frančeskos Kačini (Francesca Caccini) ir Barbaros Stroci (Barbara Strozzi) bei prancūzės Elizabetos Klod Žakė de La Ger (Élisabeth Claude Jacquet de La Guerre). Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais padaugėjo išsamių muzikos tyrimų – knygų, straipsnių, natų leidimų ir muzikos įrašų, kuriuose pristatoma daugybė kitų moterų kompozitorių, daugiausia kūrusių Šiaurės Italijos vienuolynuose. Tokios kompozitorės vienuolės kaip Kjara Margarita Kocolani (Chiara Margarita Cozzolani), Izabela Leonarda (Isabella Leonarda) ar Roza Džačinta Badala (Rosa Giacinta Badalla) stulbina ir savo kūrybos apimtimi, ir neabejotinu talentu, laukiančiu platesnio pripažinimo.
 
Šioje paskaitoje menotyros mokslų daktarė ir profesionali senosios muzikos dainininkė Renata Dubinskaitė papasakos apie keturiolika XVII a. Italijos moterų kompozitorių, kurių kompozicijos skambės kovo 5 d. 17 val. Valdovų rūmuose vyksiančiame koncerte „Mistinės sužadėtuvės“. Net dešimt iš šių keturiolikos kūrėjų buvo vienuolės. Kiek procentų moterų tuometėje Italijoje rinkosi vienuolynus? Kur jos mokėsi muzikos? Kada ir kaip joms buvo leidžiama muzikuoti? Su kokiais draudimais teko susidurti vienuolėms kūrėjoms? Kuo ypatingos moterų kompozitorių biografijos? Kokios buvo kitos svarbios kūrėjos, nepatekusios į „Mistinių sužadėtuvių“ programą? Paskaitoje bus atsakyta į šiuos ir daugelį kitų klausimų, taip pat klausytojams bus atvertas naujas ir svarbus XVII a. muzikos istorijos puslapis.
 
Maloniai kviečiame į kovo 5 d. vyksiantį koncertą „Mistinės sužadėtuvės“.
 

Tarptautinį Marco Scacchi senosios muzikos festivalį Vilniuje finansuoja Lietuvos kultūros taryba
 

 

Publikuota: 2023-02-15 11:46 Atnaujinta: 2023-02-27 17:12
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika