Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje medžioklė buvo neatsiejama diplomatijos, dvaro švenčių ir ceremonijų dalis. Dėl šios priežasties kasmet rudenį, lapkričio pradžioje, Valdovų rūmų muziejuje minima Medžioklės sezono pradžios diena. Archeologų duomenimis, Lietuvos teritorijoje šunys žmogui tarnavo jau mezolito ir neolito laikais. Nemažai šunų laikyta ir XIII–XIV a. lietuvių visuomenėje. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas (1392/1401–1430) ir jo pusbrolis, Lenkijos karalius bei Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila (1377–1381, 1382/1386–1434) buvo aistringi medžioklės mėgėjai. Savo dvaruose jie laikė medžioklinių šunų būrius. XVI a. šunys buvo neatskiriami visų Gediminaičių dinastijos atstovų ar pirmųjų renkamų valdovų – Stepono Batoro (1576–1586) bei Žygimanto Vazos (1587–1632) – palydovai.
Šiais metais kviečiame daugiau sužinoti apie žmogaus medžioklės draugą – šunį. Ekspozicijoje paliekame pasakojimus QR kodo pavidalu. Kviečiame nuskenuoti QR kodą savo telefonu ir sužinoti apie eksponatus, kurie slepia istorijas apie šuns svarbą kasdieniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų gyvenime.
Mažuosius lankytojus raginame ieškoti šuniukų muziejaus eksponatuose ir pabandyti suskaičiuoti, kiek jų pavyko pamatyti. Po apsilankymo perduokite kasose dirbančiam personalui skaičių ir gaukite dovanėlę.
Lapkričio 5 d. šeimas su vaikais edukatoriai kviečia į grafikos dirbtuves
Suaugusiesiems muziejaus lankytojams siūlome ekskursiją „Medžioklė valdovo dvare: būtinybė ar prabanga?“