Knygos „Ledlaužė“ pristatymas su knygos heroje Sviatlana Cichanouskaja

Renginio data: 2022m.Spalio1027 d.15:30 - 17:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-10-27
Renginio tipas:
Knygos pristatymas
Renginio tipo nr.:
11

Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje

Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė

Sviatlanos Cichanouskajos biuras

2022 m. spalio 27 d 15.30 val. kviečia į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4) vyksiantį knygos „Ledlaužė“ pristatymą ir susitikimą su knygos heroje Sviatlana Cichanouskaja bei knygos autoriumi Ruslanu Szoszynu. Susitikimą ves prof. hab. dr. Leszek Zasztowt iš Varšuvos universiteto Rytų Europos centro.

„Ledlaužė“ – pirmoji knyga apie Baltarusios opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają. Iš Baltarusios kilęs ilgametis dienraščio „Rzeczpospolita“ užsienio skyriaus žurnalistas Ruslan Szoszyn „Ledlaužės“ puslapiuose su reporterio talentu piešia S. Cichanouskajos – eilinės merginos iš Mikaševičų Pietų Baltarusioje – portretą. Po Černobylio katastrofos vaikai iš tų kraštų galėjo vykti atostogauti į Vakarus, taigi mažajai Sviatlanai buvo suteikta galimybė pamatyti Airiją ir išmokti laisvai kalbėti angliškai. Tačiau ji neturėjo jokių politinių aspiracijų. Kaip ir dauguma baltarusių moterų, ji daugiausia dėmesio skyrė šeimai. Kaip atsitiko, kad ji surizikavo viskuo, kas jai buvo brangiausia, ir metė iššūkį Lukašenkos diktatūrai? Kodėl būtent jai pavyko gauti milijonų baltarusių pasitikėjimą?

Susitikimas yra ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“ dalis. Knygos premjera, kurioje dalyvavo pagrindinė jos herojė ir autorius, rugsėjo mėnesį įvyko Lenkijoje – Krokuvoje ir Balstogėje.

Susitikimas vyks baltarusių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu į anglų kalbą.


Publikuota: 2022-10-21 14:08 Atnaujinta: 2022-10-23 15:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika