Koncertas „Skambančios spalvų Jūros. Debussy ir Čiurlionis“

Renginio data: 2022m.Rugpjūčio0830 d.19:00 - 20:15 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2022-08-30
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Fortepijoninis duetas
Sonata Deveikytė-Zubovienė ir Rokas Zubovas

Koncerte „Skambančios spalvų Jūros. Čiurlionis ir Debussy“ klausytojai turės galimybę pirmą kartą istorijoje išgirsti vieno vakaro metu skambančius du epochinius XX a. pradžios simfoninius kūrinius jūros tema, pradėtus kurti 1903 metais. Claude’as Debussy tris eskizus simfoniniam orkestrui „La mer“ (liet. „Jūra“) pabaigė 1905-aisiais, tais pačiais metais kūrinys buvo pristatytas Paryžiaus klausytojams, bet nesulaukė didesnio pasisekimo. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis simfoninę poemą „Jūra“ užbaigė 1907-aisiais, tačiau pirmą kartą ji buvo atlikta tik 1936 m., praėjus 25 metams po kompozitoriaus mirties, ir tą kartą be autoriaus partitūroje užrašytos vargonų partijos. C. Debussy marinistinis opusas vėliau tapo kertiniu XX a. pradžios kūriniu, savo garsiniais, kompoziciniais sprendimais veikęs ne vieną kompozitorių, o monumentalioji M. K. Čiurlionio „Jūra“, deja, negalėjo pelnyti deramos vietos muzikos istorijoje.

„Todėl mes sukūrėme programą, kurioje grosime Debussy „La mer“ ir Čiurlionio „Jūrą“, kad šie du kūriniai, susiformavę dviejų genijų vizijoje tais pačiais metais, pagaliau, praėjus beveik šimtui dvidešimčiai metų, simboliškai susitiktų vieno vakaro metu. Tikime, kad klausytojams bus neeilinė patirtis išklausyti dvi monumentalias jūras, turinčias labai daug bendro – juk ir Debussy, ir Čiurlionis buvo ypač jautrūs spalvos ir garso santykiui, giliai išgyveno gamtos stichiją. O dar viena intriga yra tai, kad šie kūriniai labai įdomiai atskleidžia, kaip tą pačią didingą gamtos stichiją – jūrą – garsais perteikia du tuo pačiu metu gyvenę muzikos gigantai – impresionistas ir simbolistas“, – teigia pianistas Rokas Zubovas.

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai kaip fortepijoninis duetas debiutavo 1997 m. pavasarį Čikagoje, Lemonto dailės galerijoje. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje), Šveicarijoje (Ciuricho Heinricho Neihauzo institute) ir JAV (Čikagos DePaulo universitete) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį bei Dmitry Paperno. Atlikėjai koncertavo didžiuosiuose JAV ir Kanados miestuose, Argentinoje ir Urugvajuje, daugelyje Europos šalių, yra dažni tarptautinių festivalių dalyviai. Duetas atliko daugiau kaip 10 skirtingų kompozitorių kūrinių, sukurtų Zubovų duetui, pasaulines premjeras.

Šis koncertas yra Vilniaus miesto 700 metų sukakčiai skirtos programos dalis. Kartu jis skiriamas Claude’o Debussy 160-osioms metinėms ir užbaigia koncertų ciklą „Skambantis Čiurlionio Vilnius“. Koncertą drauge rengia Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai Vilniuje ir Prancūzijos Respublikos ambasada Vilniuje.


Koncerto programa

Claude Debussy (1862–1918) – trys eskizai simfoniniam orkestrui „La mer“ (liet. „Jūra“; kompozitoriaus transkripcija fortepijonui keturioms rankoms)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) – simfoninė poema „Jūra“ (Jadvygos Čiurlionytės transkripcija fortepijonui keturioms rankoms)


Bilietus platina www.bilietai.lt

 

Publikuota: 2022-06-30 14:23 Atnaujinta: 2022-07-06 14:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika