VALSTYBĖS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE

Renginio data: 2022m.Liepos0706 d.10:00 - 23:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2022-07-06
Renginio tipas:
Kiti renginiai
Renginio tipo nr.:
27

 

Puoselėdami tradiciją kviečiame Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną švęsti Valdovų rūmų muziejuje. Čia Jūsų lauks atnaujintos ekspozicijos, dr. Prano Kiznio paveikslų galerija ir parodos. Norinčiuosius išsamiau susipažinti kviečiame į muziejaus gidų vedamas ekskursijas, o šeimų su vaikais lauksime kūrybinėje studijoje.

Muziejaus darbo laikas – nuo 10.00 iki 18.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 17.00 val.)

Šventinė bilietų kaina – 2 Eur, vaikai iki 7 metų ir neįgalieji įleidžiami nemokamai.


PROGRAMA

EKSKURSIJOS

11.00–16.00 val.
Lankytojų vestibiulis

Ekskursija „Istorinio valstybingumo ženklai Valdovų rūmuose“ (I–II maršrutai)

Registracija į 11.00 val. ekskursiją.

Registracija į 12.00 val. ekskursiją.

Registracija į 13.00 val. ekskursiją.

Registracija į 14.00 val. ekskursiją.

Registracija į 15.00 val. ekskursiją.

Registracija į 16.00 val. ekskursiją.

Su muziejaus lankytojo bilietu (gido paslauga nemokama)


KŪRYBINĖ STUDIJA

11.00–15.00 val.
Valdovų rūmų prieigos iš Katedros aikštės pusės

Kūrybinė studija „Laisvės aitvarai su Vyčiu“

Studija nemokama, aitvarų ruošinius galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus kasose.

Šeimas su vaikais ir visus norinčiuosius kviečiame spalvinti aitvarus, papuoštus Vyčio atvaizdais iš istorinių ir archeologinių šaltinių.


PARODOS ATIDARYMAS

16.00–17.00 val.
Didžioji renesansinė menė

Parodos „SUGRĮŽIMAS. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys“ atidarymas

Su registracija


PARODOS

10.00–18.00 val.
Lankytojų vestibiulis

Paroda „Ukrainos laisvės simboliai“

Parodoje eksponuojami pasaulyje itin reti ir daugiausia kitų šalių muziejuose bei privačiose kolekcijose saugomi ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai. Šios regalijos primena modernios Ukrainos valstybės nepriklausomybės pradžią, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija.

Daugiau apie parodą

10.00–18.00 val.
II maršrutas

Tarptautinė vieno šedevro paroda Dvasinis skydas. Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldynas iš Miuncheno“

Parodoje pristatomas šedevras – Krokuvos meistro Stanislovo Samostšelniko (lot. Stanislaus Claratumbensis, lenk. Stanisław Samostrzelnik, apie 1480–1541) 1528 m. sukurtas maldynas, kurio užsakovas buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių visų laikų Lietuvos valstybininkų, ilgametis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyriausybės vadovas ir valstybinio savarankiškumo gynėjas, Lietuvos kancleris ir Vilniaus vaivada grafas Albertas Goštautas (apie 1480–1539).

Istoriniu ir meniniu požiūriais itin vertinga rankraštinė knyga yra tikra istorinė relikvija, viena unikaliausių lituanistinių vertybių, skaičiuojanti jau beveik 500 metų ir menanti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klestėjimo laikus ir vieną garsiausių Lietuvos valstybės vyrų.

Su muziejaus lankytojo bilietu

Daugiau apie parodą

10.00–18.00 val.
IV maršrutas

Vilijos Mačiulytės akvarelių paroda Valdovų rūmų vizijos“

Parodoje pristatomos dailininkės Vilijos Mačiulytės 2003–2014 m. sukurtos akvarelės, skirtos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmams – ryškiam Vilniaus, kaip istorinės Lietuvos sostinės, simboliui ir svarbiam miesto architektūros bei urbanistikos objektui. Menininkės akvarelėse iškyla atkuriamų Valdovų rūmų fasadai, istorinių interjerų vizijos. Vilija Mačiulytė – labiausiai patyrusi architektūrinių akvarelių meistrė, savo darbuose sumaniai perteikianti architektūrinio statinio, kaip meno kūrinio, grožį, proporcijas ir fasadų linijas, medžiagiškumą.

Su muziejaus lankytojo bilietu

10.00–18.00 val.
II maršrutas

Dr. Prano Kiznio paveikslų galerija

Galerijoje eksponuojami mecenato dr. Prano Kiznio muziejui dovanoti arba perduoti saugoti Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų italų dailininkų darbai, kurių bibliniai siužetai, privačiam pamaldumui skirti Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu ir kenčiančio Jėzaus atvaizdai, šventųjų paveikslai, architektūrinės kompozicijos, peizažai atkartoja istorinės galerijos tradiciją. Ši įspūdinga kolekcija eksponuojama tik jai skirtoje salėje, kuri ir istoriniais laikais buvo itin svarbi, didžiausia rūmų erdvė, nes įkurta greta barokinės Sosto menės, o joje vyko svarbiausios Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmės, šventės.

Su muziejaus lankytojo bilietu

10.00–18.00 val.
I maršrutas

Virtuali kelionė laiku

Užsidėję virtualiosios realybės akinius, nusikelsite šimtmečiais į praeitį ir pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Virtualioje 3D projekcijoje atkurtos gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos susietos su muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais, o istorinių statinių tūris, forma, eksterjeras ir kitos detalės virtualiai atkurti pagal tikslius mokslinius duomenis.

Su muziejaus lankytojo bilietu + 2 Eur (specialus bilietas kasoje)


HIMNO GIEDOJIMAS

21.00 val.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“

Būryje ar po vieną giedodami Lietuvos himną skelbkime pasauliui žinią – „Solidarūs – mes stiprūs!“


21.00–23.00 val.
Valdovų rūmų Didysis kiemas

Opera „Lietuviai“

Su bilietais*

Valdovų rūmų muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru kviečia Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną paminėti kartu su Amilkarės Ponkjelio (Amilcare Ponchielli) opera „Lietuviai“ („I Lituani“), sukurta pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“. Operos premjera įvyko garsiajame Milano teatre „La Scala“ 1874 metais. Kūrinys, pasakojantis apie lietuvių didvyriškumą karų su kryžiuočiais laikais, sulaukė nepaprasto pasisekimo ir tapo pačių italų laisvės kovų simboliu!

Daugiau informacijos

* Bilietus galima įsigyti internetu

 

Publikuota: 2022-07-02 16:19 Atnaujinta: 2022-07-04 13:25
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika