„The Tiger Lillies“ koncertas

Renginio data: 2022m.Liepos0712 d.21:00 - 23:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didysis kiemas
Aktualu iki 2022-07-12
Renginio tipas:
Festivaliai
Renginio tipo nr.:
9

Antrąjį festivalio vakarą Valdovų rūmų kiemas atrodys išskirtinis, ekstravagantiškas, ekspresyvus – tokiais pojūčiais publiką apipils britų grupės „The Tiger Lillies“ nariai. „The Tiger Lillies“ dovanos teatrališką, paslapčių ir staigmenų kupiną gurmanišką vakarą, kurį atlikėjai su jiems būdingu humoru pavadino „One Penny Opera“ (liet. „Vieno grašio opera“).
Prestižiniu teatro apdovanojimu „Olivier“ įvertinti alternatyvaus kabareto krikštatėviai į Vilnių sugrįžta su specialia, Lietuvoje dar nerodyta programa, kurios pagrindas – naujai interpretuota klasika. Remdamasi įspūdingais kūriniais – XVIII a. Johno Gay'aus „Elgetos opera“ ir XX a. Bertolto Brechto bei Kurto Weilio „Trijų grašių opera“, grupė pristato savitą šių nepaprastai linksmų istorijų versiją.

Šios grupės skambesio neįmanoma supainioti su niekuo kitu – kaip ir išvaizdos. Makabriški ir kartu komiški klounų veidai, katiliukai ir nostalgiški drabužiai – išskirtinis britų trijulės ženklas. Savo pasirodymais garsėjantys Martynas Jacquesas, Adrianas Stoutas ir Jonas Gollandas dažnai skambiai vadinami „tamsiojo kabareto“ (angl. „dark cabaret“) atlikėjais. Siurrealizmo persmelkti tekstai, „nešvarūs“ bei „netašyti“ jų dainų herojai ir netikėti muzikiniai posūkiai per pasirodymus žiūrovus nukelia į visiškai kitokį – sarkastišką, ironišką, bet tuo pačiu „juodai linksmą“ pasaulį. Ne išimtis ir šią vasarą Lietuvoje skambėsianti istorija, pristatoma kaip dainų ciklas, knibždantis greitkelininkų, vagių, kalėjimo prižiūrėtojų, sutenerių, taip pat žmones lydinčio godumo, nusikalstamumo, skurdo, nelygybės. Istorijoje atsiskleidžia juokingas siaubingų komedijų pasaulis.

„The Tiger Lillies“ pasaulis yra tamsus, savitas ir įvairus, persmelktas gilaus liūdesio akimirkų, žiauraus juodo humoro ir didaus grožio natų. Jų dainos apima visus tamsius gyvenimo aspektus – nuo prostitucijos ir narkomanijos iki smurto ir nevilties. Grupės muzika – tai prieškario Berlyno kabareto, anarchistinės operos ir klajoklių muzikos mišinys, atkartojantis Bertolto Brechto ir Jacqueso Brelio muzikos stilistiką. „The Tiger Lillies“ šokiruoja, linksmina savo nepakartojamais šou, kur negalioja jokios iš anksto numatytos taisyklės ar normos. Ir visos istorijos, apkamšytos armonikos verksmu, boso dudenimu, muzikinio pjūklo švilptelėjimais, virsta kažkuo kitu, kažkuo nepaprastu ir įstringančiu atmintyje.

Organizatorė – Všį „Baleto teatras"

Publikuota: 2022-04-14 16:47
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika