Muziejų naktis Valdovų rūmuose 2022 „Muziejų galia: stiprūs dalindamiesi“

Renginio data: 2022m.Gegužės0514 d.18:00 - 23:55 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2022-05-14
Renginio tipas:
Visi renginiai
Renginio tipo nr.:
1

2022 m. gegužės 14 d. 18.00–24.00 val.

Įėjimas į muziejų ir renginiai nuo 18.00 val. nemokami

Lankytojai įleidžiami iki 23.00 val.

Muziejaus ekspozicijos veikia iki 24.00 val.

Muziejai – neprilygstama atradimų vieta, mus susipažindinanti su praeitimi, tautos ir valstybės istorija, o kartu – atverianti protus naujoms idėjoms ir skatinanti veikti. Žinojimas suteikia galią. Galią veikti, keistis ir keisti. Dar galingesni ir stipresni tampame dalindamiesi. Pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną Valdovų rūmai kviečia šeštadienio vakarą praleisti kartu ir pažinti Lietuvos valstybės galios pamatus, pasisemti geležinio vilko stiprybės, pajusti, kaip anuomet veikė „švelnioji galia“, suprasti diplomatijos jėgą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių valdymo laikais, sužinoti, ką galėjome pasiekti ginklo galia ir ką nuveikėme muzikos galių pakerėti.

Jei Jus suintrigavo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje slypėjusios galios, metas aplankyti (arba sugrįžti į) Valdovų rūmus, kur Jūsų lauks

18.00–22.00 val. speciali Muziejų nakties programa „MUZIEJŲ GALIA: STIPRŪS DALINDAMIESI“ ir 11 jos stotelių:

„Tvirti pamatai“, arba pasakojimas apie pilies gynybinius įtvirtinimus (I maršrutas);

„Ne ant vieno kurpalio“, arba XVI amžiaus aukštoji mada (I maršrutas);

„Vilniuje geriau nei Versalyje?“, arba ką gali papasakoti rūmų latrinos (I maršrutas);

„Švelnioji galia I“, arba pramogos ir linksmybės rūmuose (II maršrutas);

„Švelnioji galia II“, arba itališka sala Valdovų rūmuose (II maršrutas);

Diplomatijos jėga, arba ką gali vedybos (II maršrutas);

„Ne vien auksas valdo mus“, arba žiedo su rubinu istorija (II maršrutas);

Ginklo jėga, arba rinktiniai Lietuvos vyrai (III maršrutas);

„Lyg šimtas vilkų staugtų“, arba ką slepia tikrasis Gedimino bokštas (III maršrutas);

„Mash machine“, arba muzikos garsų pakerėti (III maršrutas);

„Vienybės jėga“, arba Johano Georgo Pinzelio kelionė į Lietuvą (IV maršrutas).

 

18.00–24.00 val. KITA PROGRAMA

18.00–19.30 val. Koncertas „SIGISMUNDUS – rex amatus, rex amandi. Žygimanto Augusto laikų muzika (Didžioji renesansinė menė)

Koncerto programoje – XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lenkijos Karalystės ir kitų Europos šalių muzika ir šokiai. Koncerte dalyvauja senosios muzikos ansamblis iš Lenkijos „Floripari“ (meno vadovas Aleksander Tomczyk).

Registruotis

19.00, 20.00, 21.00 val. Filmas „Praeitis atsivėrė ateičiai“ (Lankytojų vestibiulio auditorija)

Valdovų rūmų muziejus po ilgesnės pertraukos kviečia pasižiūrėti 2019 m. sukurto filmo (scenarijaus autorius Jonas Banys, režisierius Mindaugas Meškauskas) ir susipažinti su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atgimimo istorija, praskleisti Vilniaus centre surasto ir dabar muziejuje eksponuojamo archeologinio paveldo, sukauptų istorinių ir meno vertybių paslapties šydą.

18.00–24.00 val. Tarptautinė paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“ (IV maršrutas)

Tarptautinėje parodoje pristatomas šiandienės Vakarų Ukrainos teritorijoje susiformavęs ir paplitęs unikalus vėlyvojo Baroko skulptūros fenomenas, kurio atspindys – parodoje eksponuojamos 20 įspūdingų medinių XVIII a. skulptūrų, pasižyminčių itin dinamiškais pavidalais, kuriamo įspūdžio dramatizmu, hiperbolizuotomis veido ir kitų kūno dalių formomis, ryškiomis drabužių klostėmis. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė Vilnius XVIII a. taip pat buvo svarbus europinis vėlyvojo Baroko meno centras. Kalbama net apie savitą Vilniaus vėlyvojo Baroko mokyklą. Tad genialaus vėlyvojo Baroko skulptoriaus Johano Georgo Pinzelio ir jo amžininkų iš Lvivo regiono kūrybos paroda, surengta vėlyvojo Baroko architektūros mieste Vilniuje, kviečia parodos lankytojus ne tik į mistinio Baroko pasaulį, bet ir į tam tikrą aktualų kultūrinį dialogą, taip pat ragina giliau susipažinti su Vidurio Europos kultūros ir meno tradicijomis, jungiančiomis ne tik Vieną, Prahą, Miuncheną ir Krokuvą, bet ir Vilnių bei Lvivą.

Daugiau apie parodą

18.00–24.00 val. Tarptautinė vieno šedevro paroda „Filius vero unicus... Vaikiški Žygimanto Augusto šarvai“ (II maršrutas)

Valdovų rūmų muziejus kartu su partneriais iš Lenkijos pristato ypatingą šedevrą – Lenkijos ir Lietuvos kronprinco Žygimanto Augusto (1520–1572) vaikiškus šarvus. Šie šarvai yra svarbus Lietuvos istorijos ir paveldo reliktas ne tik dėl aukštos europinio lygio meistrystės ar vaikiškų šarvų retumo. Tai yra viena įspūdingiausių ir puikiai išlikusių istorinių relikvijų, liudijančių Jogailaičių dinastijos europinius ryšius ir tiesiogiai susijusių su vienu garsiausių Lietuvos ir Lenkijos valdovų, kurio laikais Vilnius buvo tapęs visam Europos regionui reikšmingu politikos, diplomatijos, ūkio, kultūros ir meno centru, svarbiu Renesanso miestu.

Daugiau apie parodą

18.00–24.00 val. Paroda „Ukrainos laisvės simboliai“ (Lankytojų vestibiulis)

Parodoje eksponuojami pasaulyje itin reti ir daugiausia kitų šalių muziejuose bei privačiose kolekcijose saugomi ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai. Šios regalijos primena modernios Ukrainos valstybės nepriklausomybės pradžią, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija.

Daugiau apie parodą

18.00–23.30 val. Virtuali kelionė laiku (I maršrutas)

Užsidėję virtualiosios realybės akinius, nusikelsite šimtmečiais į praeitį ir pamatysite, kaip nuo XIII a. iki šių dienų keitėsi Vilniaus pilių teritorija ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija. Virtualioje 3D projekcijoje atkurtos gynybinių statinių bei pilių vaizdų rekonstrukcijos susietos su muziejuje eksponuojamais mūrais ir archeologiniais radiniais, o istorinių statinių tūris, forma, eksterjeras ir kitos detalės virtualiai atkurti pagal tikslius mokslinius duomenis.

Bilieto kaina – 2 Eur (bilietas kasoje)

Publikuota: 2022-05-10 11:04 Atnaujinta: 2022-05-10 11:13
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika