Koncertas „SIGISMUNDUS – rex amatus, rex amandi. Žygimanto Augusto laikų muzika“

Renginio data: 2022m.Gegužės0514 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2022-05-14
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Dalyvauja senosios muzikos ansamblis FLORIPARI (Lenkija)
Meno vadovas Aleksander TOMCZYK

Tai muzikinis pasakojimas apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gyvenimą ir pasiekimus. Karas ir politika, mecenatystė, dvaro šventės ir šėliojimai, garsusis meilės romanas ir Barboros Radvilaitės, antrosios valdovo žmonos, karališkų perlų paslaptis – visa tai susijungia į muzikinę pasaką su gražiausia Abiejų Tautų Respublikos ir Europos Renesanso muzika.

Koncerte girdėsite Renesanso meistrų, kurių muzika skambėjo Jogailaičių dvare, kūrinius (pagal Žygimanto Augusto valdymo laikų muzikos kūrinių inventorinį sąrašą). Tai Vaclovo Šamotuliečio, Valentino Bakfarko, Jakubo Polako, Kiprijono Baziliko, Mikolajaus Gomulkos, Čipriano de Rorės kompozicijos, šokiai iš Jano Liubliniečio tabulatūros ir nežinomų autorių kūriniai, tarp jų – žymiosios vestuvių ir laidotuvių giesmės apie Žygimantą ir Barborą.

Ansamblis „Floripari“ įkurtas 1994 m. ir šiuo metu jo meno vadovas yra vienas iš jo įkūrėjų Aleksandras Tomčykas (Aleksander Tomczyk). Svarbiausia ansamblio meninės veiklos kryptis – senosios Lenkijos muzikos atgaivinimas ir populiarinimas. Ansamblis groja istoriniais instrumentais, naudoja istorines atlikimo technikas, daro savo aranžuotes, įkvėptas liaudies, pasaulio muzikos ir kolektyvinės laisvos improvizacijos (licentia poetica).

Ansamblis, siekdamas atgaivinti šimtmečius menančias dvaro muzikos tradicijas, daugiau nei prieš dvidešimt metų pradėjo bendradarbiauti su Vavelio karališkąja pilimi. „Floripari“ greitai tapo pagrindiniu muziejaus muzikiniu akcentu, koncertuodavo prestižiniuose renginiuose. Ne viename jų buvo pagerbti ypatingi lankytojai iš užsienio: Portugalijos prezidentas, Malaizijos karalius, Švedijos karalienė, Monako princas, NATO atstovai, vyriausybių pareigūnai ir daugelis kitų.

Pastaraisiais metais svarbiausi pasirodymai vyko tarptautiniuose festivaliuose, tokiuose kaip „Stour“ muzikos festivalis Jungtinėje Karalystėje (2010), kamerinės muzikos festivalis „Blackwood River“ Vakarų Australijoje (2012), 51-asis tarptautinis Lancuto festivalis Lenkijoje (2012), „Via Gothica“ Slovakijoje ir „Festivalul de Muzica Veche“ Bukarešte, Rumunijoje. Be to, ansamblis svečiavosi festivalyje „Kolory Polski“, 18-ajame senosios muzikos festivalyje Varšuvos karališkojoje pilyje, Netikėtos muzikos festivalyje (Krokuva, 2017), „Muzikinėse vasarose su Telemannu“, viešėjo Vilniaus – Europos kultūros sostinės šventės programoje.


Koncertas nemokamas, dalyvių skaičius ribotas. Dalyvauti gali tik užsiregistravę klausytojai. 

 

Publikuota: 2022-04-07 14:19 Atnaujinta: 2022-05-09 17:01
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika