Džono Stanlio Maikgielio paskaita „Joe Bideno ir Vladimiro Putino diplomatinė akistata“

Renginio data: 2022m.Kovo0330 d.17:00 - 18:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-03-30
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Varšuvos universiteto Rytų Europos studijų centro Vilniaus atstovybė ir Valdovų rūmų muziejus maloniai kviečia į prof. Džono Stanlio Maikgielio (John Stanley Micgiel, Kolumbijos universitetas, JAV (Columbia University of the City of New York) paskaitą „Joe Bideno ir Vladimiro Putino diplomatinė akistata“.


Prof. Dž. S. Maikgielis daugiau nei 30 metų yra susijęs su Niujorko Kolumbijos universitetu, kur nuo 1994 iki 2013 m. dirbo Rytų Europos, Rusijos ir Eurazijos nacionalinio centro (East European, Russian and Eurasian National Resource Center) direktoriumi, taip pat ėjo Harrimano instituto direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Prof. Dž. S. Maikgielis yra amerikiečių politologas, garsių JAV universitetų – Masačusetso (Sovietų Sąjungos ir Rytų Europos studijos) bei Kolumbijos (Rytų Europos studijos) absolventas. 1992 m. Kolumbijos universitete jis apgynė daktaro darbą „Prievarta ir komunistų valdžios įvedimas Lenkijoje 1944–1947“.

2007–2014 m. bei nuo 2016 m. ir iki šių dienų dirba Varšuvos universiteto Rytų Europos studijų centre dėstytoju ir mokslo darbuotoju. Be mokslinės ir pedagoginės veiklos, prof. Dž. S. Maikgielis iki 2021 m. buvo minėto centro Varšuvos universitete organizuojamos kasmetės Rytų Europos konferencijos moksliniu sekretoriumi bei leidžiamo mokslinio metinio leidinio „Warsaw East European Review“ („Varšuvos Rytų Europos apžvalga“) vyriausiuoju redaktoriumi.

Moksliniai prof. Dž. S. Maikgielio interesai nuosekliai krypsta į dvi plačias tyrimų sritis: XX a. Vidurio ir Rytų Europos istoriją bei šiuolaikinius tarptautinius santykius. Ligšioliniai jo mokslo pasiekimai – tai daugybė straipsnių, įžangos į rinktinius darbus, redaguoti studijų tomai. Ypatingo dėmesio nusipelno 2000 m. išleistas tomas „1989–1999 transformacija: triumfas ar tragedija?“ (Niujorkas). Taip pat leidinys „Demokratija ir integracija besiplečiančioje Europoje“ (Niujorkas, 2002) ir kartu su prof. Piotru Vandyču (Piotr Wandycz) parengta „Lenkijos užsienio politikos studija“ (Niujorkas, 2007). 2019 m. išspausdinta profesoriaus monografija „Project Eagle“ (Varšuva), skirta Antrojo pasaulinio karo metu garsiajame amerikiečių Strateginių paslaugų biure (OSS) dirbusiems lenkams.


Pranešimas bus skaitomas lenkų kalba ir sinchroniškai verčiamas į lietuvių kalbą.

Paskaitos lankytojai iki renginio pradžios maloniai kviečiami apžiūrėti Valdovų rūmų muziejuje vykstančią tarptautinę parodą „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“.

Tai trečiasis susitikimas iš ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“, kuris tęsis visus 2022 metus. Renginių ciklą globoja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek).


Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Per visą renginį būtina dėvėti medicininę kaukę.

Publikuota: 2022-03-15 17:45 Atnaujinta: 2022-03-22 10:56
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika