Ansamblio „Canto Fiorito“ koncertas „Monteverdi/Rossi: muzika Gonzagų dvare“

Renginio data: 2022m.Kovo0315 d.19:00 - 20:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2022-03-15
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Atlikėjai
Ieva Gaidamavičiūtė – sopranas
Renata Dubinskaitė – mecosopranas
Saulė Šerytė – mecosopranas
Povilas Vanžodis – tenoras
Nerijus Masevičius – bosas
Quentin Guerillot – klavesinas

Rodrigo Calveyra – išilginė fleita, kornetas, meno vadovas

Nepailstantis tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ priešakyje su brazilų kilmės meno vadovu Rodrigo Calveyra savo gerbėjams ir Vilniaus miesto klausytojams rengia koncertinę programą „Monteverdi/Rossi: muzika Gonzagų dvare“, skirtą hebrajų kilmės italų kompozitoriui Salomone’ui Rossi (apie 1570–1630) paminėti. Šiuo Marco Scacchi festivalio koncertu siekiama atkreipti dėmesį į reikšmingus nematerialius hebrajiškos kultūros reiškinius, atskleidžiančius S. Rossi kūrybą, jo žydišką ir itališką tapatybę. Koncertas skirtas tiek Lietuvos žydų bendruomenei, tiek plačiajai visuomenei. Tai puiki proga susipažinti su Italijoje gyvenusio, vėlyvojo Renesanso ir ankstyvojo Baroko sandūroje kūrusio hebrajų kilmės smuikininko ir kompozitoriaus S. Rossi kūriniais, palikusiais ryškų pėdsaką muzikos istorijoje.

S. Rossi dirbo Mantujoje garsios Gonzagų giminės dvaro koncertmeisteriu greta didžiojo italų Baroko kompozitoriaus Claudio Monteverdi, tuo metu šiame dvare ėjusio kapelmeisterio pareigas. S. Rossi su juo buvo lyginamas savo pasiekimais. Muzikiniai abiejų kompozitorių santykiai buvo gana artimi – žinoma, kad jie kartu ne tik koncertavo, bet ir kūrė. C. Monteverdi instrumentinę muziką rašė tik didelės apimties vokaliniams kūriniams. Manoma, kad S. Rossi kūrė sinfonijas ir sonatas kaip instrumentinės muzikos intarpus C. Monteverdi operoms ar įžangas vokaliniams kūriniams. Jis vertinamas kaip ryžtingas novatorius instrumentinės muzikos srityje – buvo vienas pirmųjų kompozitorių, pritaikiusių monodinės dainos principus instrumentinei kūrybai. Jo madrigalų kolekcijos taip pat prisidėjo prie šio žanro evoliucijos link baroko stiliaus. Šią ansamblio „Canto Fiorito“ programą meno vadovas sudarė gretindamas dviejų kompozitorių kūrybą – pristatydamas Mantujoje sukurtus C. Monteverdi madrigalus ir S. Rossi vokalines bei instrumentines kompozicijas.


Renginys nemokamas, bet dėl riboto vietų skaičiaus būtina išankstinė registracija.

Viso renginio metu privaloma dėvėti FFP2 lygio respiratorius arba medicinines kaukes, priglundančias prie veido ir visiškai dengiančias nosį ir burną.

Renginys nemokamas, tačiau labai kviečiame paremti šias svarbias iniciatyvas, skirtas karą išgyvenantiems Ukrainos žmonėms padėti:

„Blue / Yellow for Ukraine“ – nevyriausybinė organizacija, nuo 2014 m. remianti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius: https://www.blue-yellow.lt/lt/

„Stiprūs Kartu" – pagalbą į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams koordinuojanti iniciatyva: https://stipruskartu.lt

„Lietuvos Raudonasis Kryžius“, „Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba – Maltiečiai“, „Lietuvos Caritas“, „Maisto bankas“ ir „Gelbėkit vaikus“ suvieniję jėgas renka lėšas humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.

Prisidėti galite čia: https://www.aukok.lt/, arba trumpuoju numeriu 1485 (auka – 5 Eur)

Ukrainos ambasada Lietuvoje atidarė oficialią banko sąskaitą, kurioje renkamos lėšos reikalingiausiems ginklams ir įrangai ginkluotosioms pajėgoms įsigyti.

????Informacija pervedimams atlikti:
Valiuta: EUR/USD
GAVĖJAS: Ukrainos ambasada Lietuvos Respublikoje
Sąsk. Nr. LT88 7044 0901 0296 1248
Bankas: AB SEB bankas
Mokėjimo paskirtis: parama Ukrainai

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Publikuota: 2022-03-01 16:28 Atnaujinta: 2022-03-14 12:50
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika