Monografijos „Žygimanto Augusto gobelenai. Istorija ir vaidmuo“ pristatymas Knygų mugėje

Renginio data: 2022m.Vasario0226 d.17:00 - 18:00 Visi renginiai
Aktualu iki 2022-02-26
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Vilniaus knygų mugėje kviečiame į monografijos „Žygimanto Augusto gobelenai. Istorija ir vaidmuo“ pristatymą!
Renginys vyks Konferencijų salėje 5.5.

Monografijoje pristatoma Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) europinės reikšmės gobelenų kolekcijos istorija nuo pirmųjų eksponatų įsigijimo iki šių dienų. Atskleidžiama, kad kitaip nei šimtmetį manyta, pirmuosius gobelenus Žygimantas Augustas užsakė vos tapęs savarankišku Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovu. Tikėtina, kad jie buvo skirti naujajai kunigaikščio rezidencijai Vilniuje, baigtai 1548 m., papuošti ir pasirengti mylimos žmonos Barboros Radvilaitės (1522/1523–1551) karūnacijai. Tarp pirmųjų užsakymų neabejotinai buvo Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų įsigyta iki tol nežinoma herbinių audinių serija, taip pat ir svarbiausi audiniai bibliniais motyvais – „Pirmųjų tėvų istorija“ ir „Nojaus istorija“, už kurių eskizus sumokėta iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės iždo.

Knygoje analizuojamas ir kolekcijos politinis statusas bei reprezentacinis vaidmuo per svarbiausius Lietuvos ir Lenkijos istorinius įvykius. Šį vaidmenį kolekcijai suteikė istoriniame kontekste precedento neturintis Žygimanto Augusto testamentas, kuriuo kolekcija palikta Abiejų Tautų Respublikai.

Monografijos pristatyme dalyvaus knygos autorė dr. Ieva Kuizinienė, dr. Vydas Dolinskas, dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Knygos parengimą ir leidybą remia Lietuvos kultūros taryba.

Renginio metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

 

Publikuota: 2022-02-18 09:36 Atnaujinta: 2022-02-18 15:30
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika