Paskaita „Mūsų nenugalės! Žvilgsnis į lenkų literatūros raidą“

Renginio data: 2022m.Vasario0215 d.17:00 - 19:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2022-02-15
Renginio tipas:
Diskusija
Renginio tipo nr.:
28

Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai maloniai kviečia į Lilio universiteto (Prancūzija) profesorės Brigitte Gautier paskaitą „Mūsų nenugalės! Žvilgsnis į lenkų literatūros raidą“. Paskaita vyks Valdovų rūmų Renginių salėje 2022 m. vasario 15 d. 17.00 val.

Habil. dr. Brigitte Gautier dirba Charles’io de Gaulle’io universiteto (III Lilio universiteto) Lenkų sekcijoje, kur eina docentės pareigas. Jos mokslinės publikacijos skirtos šiuolaikinei lenkų literatūrai, taip pat komparatyvistinei perspektyvai. Išvertė į prancūzų kalbą Zbigniewo Herberto trijų tomų poezijos rinktinius raštus ir esė rinkinį „Labirynt nad morzem“ („Labirintas pajūryje“).

2018 m. išėjo jos knyga „Poezja przeciw chaosowi“ („Poezija prieš chaosą“), o 2020 m. kartu su prof. Maciejum Urbanowskiu išleido monografiją „Herbert i poetyka daru“ („Herbertas ir poetikos dovana“). Taip pat paskelbė Herberto susirašinėjimą su Paryžiuje leistu lenkų emigracijos kultūros ir politikos mėnraščiu „Kultura“ („Kultūra“).

Kitas lenkų rašytojas, kurio kūrybą tyrinėja B. Gautier, yra Ksawery Pruszyński. Docentė į prancūzų kalbą išvertė jo garsiąją knygą „W czerwonej Hiszpanii“ („Raudonojoje Ispanijoje“). 2019 m. Jogailaičių universiteto leidykloje jos dėka išėjo straipsnių rinkinys „Zagadkowy Ksawery Pruszyński“ („Mįslingasis Ksawery Pruszyński“; išleido kartu su M. Urbanowskiu).

Be literatūros mokslo, habil. dr. B. Gautier dirba prie judėjimo „Solidarumas“ istorijos. 2020 m. išleido dokumentų ir straipsnių rinkinį „Zagraniczne związki Solidarności 1980–1990“ („Solidarumo užsienio ryšiai 1980–1990 m.“) .

 

Vietų skaičius ribotas, todėl reikalinga išankstinė registracija.

Registruotis į paskaitą čia.

Pranešimas bus skaitomas lenkų kalba ir sinchroniškai verčiamas į lietuvių kalbą.

Tai antrasis susitikimas iš ciklo „Varšuvos–Vilniaus kolokviumai“, kuris tęsis visus 2022 metus. Renginių ciklą globoja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek).

- - -

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija.

Viso renginio metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. 

Publikuota: 2022-01-28 08:59 Atnaujinta: 2022-02-15 10:16
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika