Koncertas „Salve Musa, Vivat Musica“. Mūza Rubackytė, Ieva Prudnikovaitė

Renginio data: 2021m.Gruodžio1230 d.19:00 - 21:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2021-12-30
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)

IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)

„Salve Musa, Vivat Musica“ pristato jauną talentą – pianistą Simoną Pošką


PROGRAMA


Piotras Iljičius Čaikovskis (1840–1893)
Iš ciklo „Metų laikai“, op 37a:
Sausis. Prie židinio
Gegužė. Baltosios naktys
Birželis. Barkarolė (tradicinė venecijietiška daina)
Spalis. Rudens daina
Lapkritis. Kinkinyje („Troika“)
Gruodis. Kaledos („Sviatki“)

Atlieka MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)


Modestas Musorgskis (1839–1881)
Dainų ciklas „Vaikų kambarys“:
1. Su aukle
2. Kampe
3. Vabalas
4. Su lėle
5. Prieš užmiegant
6. Katinas Matrosas
7. Raitas ant lazdos

Atlieka IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas) ir MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)


Pertrauka


Mūza Rubackytė pristato jauną pianistą – Simoną Pošką

Claude Debussy (1862–1918)
„Mažoji siuita“ („Petite Suite“) keturioms rankoms fortepijonui:
1. Laive: Andantino
2. Eisena: Moderato
3. Menuetas: Moderato
4. Baletas: Allegro giusto

Atlieka MŪZA RUBACKYTĖ ir  Simonas Poška (fortepijonas keturioms rankoms)


Claude Debussy
„Alhambros vartai“ („La puerta del vino“), iš rinkinio „Preliudai“ antrosios knygos

Isaac Albéniz (1860–1909)
„Sužadinimas“ („Evocación“) iš siuitos „Iberija“

Claude Debussy
Džiaugsmo sala („L'isle joyeuse“)

Atlieka Simonas Poška (fortepijonas)


Manuel de Falla (1876–1946)
Septynios ispanų liaudies dainos („Siete canciones populares espanolas“) balsui ir fortepijonui
1. Mauriškas audinys
2. Mursijos Seguidilla („Seguidilla“ šokis, populiarus įvairiose Ispanijos vietose)
3. Astūrietė
4. Chota („Jota“ šokis, populiarus įvairiose Ispanijos vietose)
5. Lopšinė
6. Daina
7. Polo („Polo“ flamenko stiliaus šokis)

Atlieka IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas) ir MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)


MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)

Šiuo metu Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje gyvenančios lietuvių pianistės Mūzos Rubackytės karjera prasidėjo septynerių metų, kai ji debiutavo Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje, skambindama Josepho Haydno Koncertą D-dur, diriguojant maestro Sauliui Sondeckiui.

Šiandien pianistė aktyviai koncertuoja visuose žemynuose. Atlikėjos repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru, diskografiją – maždaug 30 kompaktinių plokštelių.

Būdama įvairiapusė kultūros veikėja, M. Rubackytė atlieka svarbų vaidmenį formuojant Lietuvos įvaizdį tiek Prancūzijoje, tiek ir visame pasaulyje. Pianistė yra apdovanota Garbės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Prezidentas Algirdas Brazauskas jai įteikė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordiną, Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo Lietuvos tapatybės prizu „Lietuvos Mūza“, 2006 m. M. Rubackytė yra pelniusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premiją, jai paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, o 2018 m. už nuopelnus Lietuvai Prezidentė Dalia Grybauskaitė jai įteikė Komandoro didįjį kryžių. 2012 m. už Ferenco Liszto paveldo sklaidą pasaulyje Vengrijos Respublikos kultūros ministerija pianistę apdovanojo premija „Pro Cultura Hungarica“, o 2020-aisiais jos kompaktinė plokštelė „De la valse à l’abîme“ („Nuo valso iki prarajos“, „Lyrinx“) buvo įvertinta garsiuoju Budapešto „Liszt Society“ 41-uoju Didžiuoju prizu (Grand Prix) – kaip geriausias metų F. Liszto įrašas.

M. Rubackytė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, kviečiama į svarbių tarptautinių konkursų žiuri – Pretorijos, Klivlando, Utrechto, Parmos, taip pat F. Liszto Veimare, B. Bartoko Budapešte ir kt. Ji dėsto įvairiuose pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams. Profesorė M. Rubackytė aktyviai globoja gabius Lietuvos pianistus – privačiai dėsto Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendininkams, rengia jiems meistriškumo kursus.

M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. Pirmąjį festivalį kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija ji suorganizavo 2009 m., Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus paskelbimo Europos kultūros sostine proga, o 2017-aisiais už surengtus penkis festivalius, taip pat už nuopelnus kultūrai ir menui pelnė Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimą.


IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)

Ypatingu talentu ir charizma apdovanota dainininkė Ieva Prudnikovaitė – vienas ryškiausių Lietuvos mecosopranų. Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusi solistė 2006 m. tapo Tarptautinio dainininkų konkurso Kelne (Vokietija) laureate. 2008–2014 m. I. Prudnikovaitė buvo Eseno (Vokietija) „Aalto“ operos teatro solistė. Vienas ryškiausių dainininkės vaidmenų – Karmen Georges’o Bizet operoje „Karmen“, kurį solistė sukūrė Vokietijos „Aalto“ ir Braunšveigo operos teatruose, Latvijos nacionalinėje operoje bei Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Už šį vaidmenį 2009 m. I. Prudnikovaitė buvo apdovanota „Operos švyturiu“ kaip Metų operos solistė. Dainininkė nuolat bendradarbiauja su teatru „Vilnius City Opera“, 2019 m. sukūrė vaidmenis Sankt Galeno (Šveicarija) operos teatre. Be operos, dainininkei labai artimas tango žanras. I. Prudnikovaitė kartu su ansambliu „4Tango“ 2002 m. tapo Astoro Piazzollos tarptautinio konkurso Italijoje finalininke.


Simonas Poška

Simonas Poška 2018 m. buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniuose konkursuose. 2019 m. Vilniaus miesto savivaldybė pianistui suteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimą už 2018 m. pasiekimus muzikoje. 2018–2020 m. atlikėjas buvo remiamas M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“. Nuo 2019 m. Simoną globoja profesorė Mūza Rubackytė.

Pianistas nuo 2020 m. studijuoja Hanoverio aukštojoje muzikos, teatro ir medijų mokykloje, prof. Rolando Krügerio fortepijono klasėje.


Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Bilietus galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt; (taikomi aptarnavimo mokesčiai) bei Valdovų rūmų kasose, likus valandai iki renginio.

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos (vietų su nuolaidomis skaičius ribotas!).

Koncertas su pertrauka. Vėluojantys klausytojai bus įleidžiami tik pertraukos metu.

Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.

Publikuota: 2021-11-27 14:30 Atnaujinta: 2021-12-17 08:14
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika