Koncertas „Rožinio sonatos. Heinricho Ignazo Franzo von Biberio sonatos smuikui ir basso continuo “

Renginio data: 2021m.Rugsėjo0908 d.19:00 - 20:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
Aktualu iki 2021-09-08
Renginio tipas:
Koncertas
Renginio tipo nr.:
12

Stefano Rossi – smuikas (Italija / Vokietija)
Alina Rotaru – vargonai, klavesinas (Vokietija / Lietuva)

Ši atlikėjų parengta programa – puiki Heinricho Ignazo Franzo Biberio, kompozitoriaus, gebėjusio perteikti muziką drąsia kompozicine architektūra, kūrybos sintezė. Dažnai, aptariant jo Rožinio sonatas, pabrėžiamos smuiko technikos naujovės. Tačiau kur kas reikšmingesnė yra pati kūrinio tema – stipri, drąsi, raiškiai bylojanti ir be jokio vokalinio teksto – tai Jėzaus gyvenimas. Ypatingą dėmesį Biberis skiria Mergelės Marijos figūrai: būtent jos akimis žvelgiame į jos Sūnaus istoriją – nuo Apreiškimo (I sonata) iki Karūnavimo (XV sonata). Taigi klausytojas taps abiejų Biberio genialumo aspektų liudininku – vieno, kaip smuikininko virtuozo, kito, kaip ypatingo simbolizmo ir intensyvumo sakralinės muzikos kompozitoriaus.
Stefano Rossi baigė cum laude baroko smuiko specialybę Amsterdamo Sweelincko konservatorijoje. Šiuo metu jis yra ansamblių „Les Ambassadeurs“ ir „Concerto d’Amsterdam“ koncertmeisteris, bendradarbiauja su daugybe kolektyvų, tokių kaip „Il Pomo d’Oro“, „Olandijos barokas“ ar Amsterdamo baroko orkestras.


Įėjimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą.
Patekti į koncertą galima tik turint galiojantį galimybių pasą, arba ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.

 

Publikuota: 2021-09-01 11:51 Atnaujinta: 2021-09-08 15:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika