Edukacinis užsiėmimas „Archeologijos dovana mūsų madai: archeologinės odos tyrimų pristatymas ir odos edukacinės dirbtuvės“

Renginio data: 2021m.Birželio0619 d.11:00 - 13:00 Visi renginiai
Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija
Aktualu iki 2021-06-19
Renginio tipas:
Edukacinis renginys
Renginio tipo nr.:
4

Per ilgamečius archeologinius tyrimus Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų vietoje rasta įvairių laikotarpių odos dirbinių liekanų. Kalbėsimės apie muziejaus archeologų ir restauratorių darbus juos išsaugant ir tiriant. Dirbtuvėse pagal archeologų rastų XIV–XVI a. dirbinių pavyzdžius galėsime pasigaminti apyrankę, raktų kabutį ar jūsų sumanytą aksesuarą, taip senąsias technologijas pritaikydami mūsų puošimosi madai.

Edukacinėse dirbtuvėse pažintį su odos dirbinių paveldu ir technologijomis palengvins natūralios, į istorines panašios medžiagos ir įrankiai: natūrali oda, lino siūlai, kaltai, ylos, rekonstruoti apavo ir apdaro pavyzdžiai. Edukacinio užsiėmimo dalyviai turi būti įgudę dirbti su aštriais įrankiais.

Užsiėmimą veda vyriausioji edukatorė Vida Kaunienė ir restauratorė Jurgita Kalėjienė

Edukacinis užsiėmimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija

Publikuota: 2021-06-03 14:20
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika