Virtualus dr. Prano Kiznio paveikslų galerijos pristatymas

Renginio data: 2021 m.Gegužės0531 d. - 2021 m.Birželio0602 d.11:40 Visi renginiai
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera
Aktualu iki 2021-06-02
Renginio tipas:
Filmas
Renginio tipo nr.:
10

Valdovų rūmų muziejaus ir supratingo mecenato dr. Prano Kiznio sutarimu ypač vertinga 23 paveikslų galerija, kurią sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų tapybos darbų rinkinys, nuo šiol muziejui kaip dovana neatlygintinai perduota saugoti ir eksponuoti tik jai skirtoje salėje.

Muziejaus antrojo maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ ekspozicijos III manieristinėje antikameroje įkurdinta nauja paveikslų galerija papuoš Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos erdves (kaip mini rašytiniai šaltiniai, XVI–XVII a. Vilniaus rūmų vienoje ar keliose salėse buvo Jogailaičių ir Vazų dinastijų valdovų kaupta paveikslų galerija). Kartu ji taps įspūdingu estetiniu objektu Gotikos, Renesanso ir Baroko meno gerbėjams bei puikia edukacine erdve europiniam menui ir Lietuvos istorinėms kolekcijoms pažinti.

Kviečiame pasigrožėti naujos paveikslų galerijos bibliniais siužetais, privačiam pamaldumui skirtais Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu ir kenčiančio Jėzaus atvaizdais, šventųjų paveikslais, architektūrinėmis kompozicijomis, peizažais ir portretais, sukuriančiais ypatingą meno aurą muziejuje.

Kviečiame dr. Prano Kiznio paveikslų galeriją aplankyti gyvai!

Apie galeriją plačiau: https://bit.ly/3gCe6G

Publikuota: 2021-05-19 09:49 Atnaujinta: 2021-06-03 11:57
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika