Valdovų rūmų muziejaus fenomenas – raginis kiaušinis

Renginio data: 2021 m.Gegužės0519 d. - 2021 m.Gegužės0525 d.00:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2021-05-25
Renginio tipas:
Filmas
Renginio tipo nr.:
10

Pristatomas eksponatas – puikiai išlikęs raginis dirbinys – kiaušinis. Įdomus ir neįprastas iš rago pagamintas kiaušinis buvo rastas 2008 m. atliekant archeologinius tyrimus netoli Vilniaus Žemutinės pilies gynybinės sienos. Iš briedžio rago pamato išdrožtas ir kruopščiai nugludintas raginis kiaušinis datuojamas XV a. pabaiga – XVI a. pradžia. Medžiagą padėjo nustatyti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus specialistai. Radinio ilgis 50 mm, skersmuo plačiausioje vietoje 38 mm – tai atitinka vidutinio dydžio vištos kiaušinį. Keletas tokių dirbtinių kiaušinių yra surasta ir kaimyninėse šalyse. Manoma, kad tokie kiaušiniai, bent gaminti iš molio ir dekoruoti, gali būti susiję su senaisiais papročiais, vėliau virtusiais velykinių margučių dekoravimo tradicija. Kol kas, nesant pakankamai duomenų ar istorinių faktų, Valdovų rūmuose saugomo kaulinio kiaušinio paskirtis ir panaudojimo galimybės nėra nustatytos. Tačiau aišku, kad jam pagaminti iš sudėtingai apdirbamos medžiagos – briedžio rago – reikėjo gana daug laiko ir įgūdžių.

Eksponatas pristatytas ir Lietuvos muziejų asociacijos inicijuojamame projekte „Lietuvos muziejų fenomenai“. Raginis kiaušinis simbolizuoja šių metų Lietuvos muziejų fenomenų temą – laimės ir vilties simboliką, juo pasigrožėti virtualiai galite čia

Kviečiame apžiūrėti šį eksponatą gyvai apsilankius pirmajame maršrute „Istorija, archeologija, architektūra“.

Daugiau apie šį eksponatą

Daugiau vaizdo siužetų iš projekto „Lietuvos muziejų fenomenai“ rasite čia

Publikuota: 2021-05-19 09:05 Atnaujinta: 2021-05-26 16:29
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika