Virtuali paskaita „Neįtikėtina, bet tiesa. Žygimanto Augusto gobelenai, užsakyti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose Vilniuje“

Renginio data: 2020m.Lapkričio1128 d.16:00 - 16:40 Visi renginiai
Aktualu iki 2020-11-28
Renginio tipas:
Vieša paskaita
Renginio tipo nr.:
19

Prof. dr. Ieva Kuizinienė – Lietuvos dailės istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, parašiusi knygas „XVI–XVIII a. gobelenai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ (2000), „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gobelenai“ (2011), virtualioje paskaitoje papasakos apie ilgamečius gobelenų kolekcijos tyrimų rezultatus ir jų santykį su Lietuvos valdovų rezidencija Vilniuje.

Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija, pasirenkant vienokius ar kitokius tyrimo aspektus, analizuojama jau beveik pusantro šimto metų. Svarbiausias šių tyrimų rezultatas – išsaugota didžioji Žygimanto Augusto kolekcijos dalis, nors nuo užsakymo ją pagaminti prabėgo jau kone pusė tūkstantmečio.

Vis dėlto kiek daugiau nei šimtmetį nebuvo net užuominų apie tai, kad kolekcija kokiu nors būdu galėjo sietis su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Vilniuje.

Tačiau šiandien yra žinoma, kad kolekcija ne tik turi sąsajų su vilnietiškąja valdovų rezidencija, bet ir svarbiausioji jos dalis – biblinio siužeto gobelenai, bent jau ankstyvieji, buvo užsakyti būtent šioje rezidencijoje, čia buvo sudarytas ir pirmasis Žygimanto Augusto gobelenų inventorius.

Apie tai, pasitelkiant skirtingus analizės metodus, plačiau pasakojama paskaitoje.

 

Renginį stebėkite feisbuko platformoje https://bit.ly/2UDZpH9

Publikuota: 2020-11-23 12:59 Atnaujinta: 2020-11-24 14:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika