Medžioklės diena Valdovų rūmuose

Renginio data: 2020m.Lapkričio1107 d.10:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2020-11-07
Renginio tipas:
Kiti renginiai
Renginio tipo nr.:
27

Viduramžiais ir ankstyvaisiais Naujaisiais laikais medžioklė buvo viena prestižiškiausių fizinių veiklų, derančių kilmingiesiems. Keičiantis epochoms medžioklės samprata kito, tačiau šis valdovo ir jo aplinkos pamėgtas laisvalaikio leidimo būdas, kupinas rizikos, azarto ir didelių fizinių išbandymų, visą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpį išliko aktualus ir reikšmingas valdovo dvaro gyvenimo leitmotyvas.

Kaip ir kasmet, lapkričio pradžioje Valdovų rūmų muziejus kviečia visus kartu prisiminti neatsiejamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės švenčių ir ceremonijų dalį – Medžioklės dieną.

PROGRAMA

10.00–18.00 val.
Pilies ir rūmų kasdieninio gyvenimo ekspozicija

Dr. Tomos Zarankaitės-Margienės videopaskaita „Įteisintas žiaurumas: medžioklės samprata ir prabanga Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovo aplinkoje“

Medžioklės istorija – daugiasluoksnė tema, apimanti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių kasdienį privatų ir viešąjį gyvenimą, diplomatinius valstybės reikalus bei ekonominę valstybės santvarką. Remdamasi rašytinių, ikonografinių, materialiųjų šaltinių analize, dr. Toma Zarankaitė-Margienė (Valdovų rūmų muziejus) klausytojus išsamiai supažindins su pagrindiniais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės medžioklės bruožais, šio istorinio reiškinio kismu laiko tėkmėje.

Kviečiame Jus pasiklausyti video paskaitos ir susipažinti su valdovų medžioklės detalėmis bei užkulisiais!

Videopaskaitos trukmė – 58 min. Seansai prasidės 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 val.

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu (III maršrutas).


11.00–16.00 val.
Valdovų rūmų vestibiulis

Pažintinis žaidimas „Medžioklinių gyvūnų pėdsakais“

Visi muziejaus lankytojai kviečiami dalyvauti pažintiniame žaidime „Medžioklinių gyvūnų pėdsakais“.
Vaikštinėdami po muziejaus menes, galėsite pamankštinti orientavimosi įgūdžius žaidime, kurio metu būsite supažindinti su mitiniais ir seniau egzistavusiais gyvūnais bei su medžioklės tematiką atspindinčiais Valdovų rūmų muziejaus eksponatais.

Nepamirškite pasiimti pirmą nuorodą muziejaus kasose! Linkime smagaus žaidimo!

Įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu.

Publikuota: 2020-10-27 16:54 Atnaujinta: 2020-10-29 15:10
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika