Varšuvos mūšio šimtmetis. Nebyliojo filmo „Stebuklas prie Vyslos“ peržiūra

Renginio data: 2020m.Rugpjūčio0822 d.17:00 - 18:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2020-08-22
Renginio tipas:
Filmas
Renginio tipo nr.:
10

1919 metų žiema. Krenzų kaime prie Bugo upės ruošiamasi Kūčių vakarienei. Turtingo ūkininko Macejaus Verunio (Edmund Gasiński) troboje jo duktė Krysta (Jadwiga Smosarska) sukasi apie šventinį stalą. Netrukus pasirodo jaunas paveldėtojas Ježis Granovskis (Jerzy Leszczyński), įsimylėjęs Krystą dar nuo to laiko, kai ši prieš keletą metų buvo auklėjama jo tėvų dvare. Jaunuoliai kartu su Krystos broliu Michalu (Bogusław Samborski), pasiėmę prakartėlę, leidžiasi į dvarą pasidalinti kalėdaičiais. Gyvenimui atkampiame kaimelyje tekant ramiai ir monotoniškai, per rytinį pasienį ritasi karo tarp Lenkijos ir Rusijos frontas. Pavasarį Krenzuose pasirodę bolševikai užima ponų Granovskių dvarą, o apylinkėse vyksta Lenkijos armijos kovos su Raudonąja armija. Netrukus frontas pasistūmėja Varšuvos link…  

Ši su užmoju sukurta, iš pradžių buvusi dviejų serijų patriotinė drama iliustruoja Lenkijos karo su bolševikais epizodus. Filmas, sklandžiai pastatytas garsiojo MCHAT’o aktoriaus ir režisieriaus, vėliau savo kūryba išgarsėjusio Holivude, buvo sukurtas Karo reikalų ministerijos Propagandos skyriaus užsakymu. Dėl aktualios, gyvas emocijas žadinančios temos ir rinktinės aktorių komandos juosta sulaukė didžiulio pasisekimo tarp Lenkijos žiūrovų. 

Režisierius Ryszard Bolesławski

Scenarijus Adam Zagórski

Operatorius Zbigniew Gniazdowski

Vaidina: Jadwiga Smosarska (Krysta, ūkininko Macejaus Verunios duktė), Anna Belina (Eva, ligoninės prižiūrėtojo Piotro duktė), Władysław Grabowski (gydytojas Janas Povada), Edmund Gasiński (Macejus Verunis, ūkininkas iš pasienio), Leonard Bońeza-Stępiński (Piotras, vaikų ligoninės prižiūrėtojas), Stefan Jaracz (Janas Rudis, bolševikų agitatorius), Zygmunt Chmielewski, Kazimierz Junosza-Stępowski (bolševikų agentas), Honorata Leszczyńska (ponia Granovska), Jerzy Leszczyński (Ježis, Granovskių sūnus), Wincenty Rapacki (Granovskių įpėdinis), Janusz Strachocki (eigulys), Bogusław Samborski (Michalas, Krystos brolis), Michał Znicz (teatro trupės aktorius)

Renginys nemokamas, būtina išankstinė registracija

Įžanginis žodis – istorikės dr. Barbaros Stankevič

 

Organizatoriai

Lenkijos institutas Vilniuje

Lenkijos Respublikos ambasada

Partneris

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Publikuota: 2020-08-10 13:48 Atnaujinta: 2020-08-10 13:49
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika