Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Valdovų rūmuose

Renginio data: 2020m.Kovo0311 d.10:00 - 18:00 Visi renginiai
Valdovų rūmai
Aktualu iki 2020-03-11
Renginio tipas:
Kiti renginiai
Renginio tipo nr.:
27

Muziejaus lankymo kaina šventės dieną – 2 Eur, vaikai iki 7 metų ir neįgalieji įleidžiami nemokamai

PROGRAMA

10.00–18.00 | Paroda „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“

Pilies ir rūmų kasdienio gyvenimo ekspozicija (III maršrutas)

Nuo 2019 m. rudens iki 2020 m. pavasario viename iš autentiškų rūsių Valdovų rūmų muziejuje buvo vykdomi archeologiniai kasinėjimai. Apie 3,5 metro gylyje mokslininkai atidengė XIII–XIV a. kultūrinį sluoksnį ir surado Ankstyvosios mūrinės pilies gynybinių įtvirtinimų dalis bei daugiau nei 1000 radinių. Tyrinėtojus nustebino artefaktų ir ekofaktų gausa, tipologinė jų įvairovė. Kai kurie laikytini tikromis mokslo sensacijomis. Parodoje pristatomi vertingiausi archeologiniai radiniai, kurie liudija savitus mūsų šalies istorijos ir kultūros paveldo bruožus, prekybinius ir kultūrinius ryšius, įvairių kultūrų įtaką iš Vakarų ir Rytų, unikalią jų sampyną Lietuvoje.

Su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur)

10.00–18.00 | Tarptautinė paroda Nuo SACRO iki PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano

Muziejaus parodų centras (IV maršrutas)

Parodoje pristatomas Europos dailės paveldas iš žymaus italų kolekcininko ir meno mecenato Džordžo Baračio (Giorgio Baratti) kolekcijos – garsių XIV–XVIII a. Italijos dailininkų ir skulptorių kūrinių rinkinys bei kiti Europos šalių menininkų darbai. Dauguma parodoje eksponuojamų dailės kūrinių reprezentuoja laikotarpį, kai Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Vilniuje buvo europinio lygio kultūros ir meno centras.

Su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur)

11.00–15.00 | Meninė studija „Atgimęs Vytis“

Edukacinė erdvė autentiškų mūrų aplinkoje (I maršrutas)

Atkurtoje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje Vilniuje atgimė ir mūsų valstybės simboliai. Šventės proga lankytojai galės susikonstruoti po mažą vėliavą su Vyčio ir Gediminaičių stulpų atvaizdais, kurie puošia rūmų menes ir vartų portalą.

Su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur)

11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 14.00, 14.30, 15.30 | Teminės ekskursijos „Valdovų rūmai – istorinio valstybingumo ir atgimusios Nepriklausomybės simbolis“

Lankytojų vestibiulis

Gidų vedamos apžvalginės ekskursijos supažindins su muziejaus ekspozicijomis, atskleidžiančiomis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos istoriją bei jos sąsajas su istoriniu valstybingumu. Taip pat sužinosite, kaip ir kodėl, atkūrus Nepriklausomybę, buvo nuspręsta atkurti ir Valdovų rūmus, kokia šio projekto simbolinė reikšmė, jo mokslinė, pažintinė ir kultūrinė vertė.

Su muziejaus lankytojo bilietu (šventinė kaina – 2 Eur)

14.00–15.00 | Parodos „Archeologijos atodangos: nauji tyrimai Valdovų rūmuose“ pristatymas

Renginių salė

Kodėl Valdovų rūmuose nuo 2019 m. rudens buvo vykdomi nauji archeologiniai kasinėjimai? Kokius radinius jų metu aptiko mokslininkai? Kokios staigmenos ir net sensacijos pažiro, atidengus XIII a. pabaigos – XIV a. kultūrinį sluoksnį? Kokios taurės ir indai buvo naudojami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių aplinkoje? Kaip anuomet puoštasi, kaip medžiota, kaip leistas laisvalaikis, kaip organizuota buitis? Su kokiais kraštais tuometę Lietuvą siejo kultūriniai ir prekybiniai ryšiai? Ką nauja, remdamiesi archeologine medžiaga, galime pasakyti apie mūsų šalies praeitį? Į šiuos ir į daugelį kitų klausimų renginyje Jums atsakys ir apie naują parodą, kurioje pristatomi vertingiausi radiniai, papasakos Valdovų rūmų muziejaus archeologai dr. Povilas Blaževičius, Egidijus Ožalas, Gintautas Striška, Rasa Valatkevičienė bei kiti specialistai.

Renginys nemokamas, bet būtina registruotis iš anksto paspaudus čia

Publikuota: 2020-03-03 09:15 Atnaujinta: 2020-03-03 10:52
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika