Kultūros istorijos vakaras „Lietuvių raštijos pradžia ir kultūrinės atminties kūrimas“, skirtas kultūros istorikės doc. habil. dr. Ingės Lukšaitės 80-mečiui paminėti

Renginio data: 2020m.Vasario0227 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Aktualu iki 2020-02-27
Renginio tipas:
Kultūros renginys
Renginio tipo nr.:
30

Dalyvauja kultūros istorikė doc. habil. dr. Ingė Lukšaitė, literatūrologė habil. dr. prof. Eugenija Ulčinaitė, kultūros istorikas doc. dr. Darius Kuolys, filosofas dr. Vytautas Rubavičius. Renginį veda istorikė dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

Kultūros vakare bus svarstoma, ar gyvavo kultūrinė atmintis senosios Lietuvos lotyniškojoje raštijoje ir kokie kultūrinės atminties akcentai buvo teikiami visuomenei? Ar egzistuoja mūsų kultūrinėje atmintyje lietuviškosios raštijos pradžia ir kaip ši pradžia yra suvokiama? Ar norime, kad lietuvių kalbos kelio nuo sakytinės iki valstybinės kalbos suvokimas būtų mūsų savasties dalis? Kaip kultūrinė atmintis veikia šių dienų žmogaus savivoką ir tapatybę?

Renginyje skambės lietuvių liaudies dainos ir senosios giesmės. Senąsias lietuvių dainas atliks grupė „Čiulbėjimai“. Giedos jungtinis evangelikų liuteronų ir evangelikų reformatų choras. Vadovės Asta Saldukienė ir Gražina Petrauskaite.

Publikuota: 2020-02-18 09:49 Atnaujinta: 2020-02-18 20:21
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika