Kultūros vakaras „Radvilos ir Reformacija“

Renginio data: 2019m.Lapkričio1128 d.18:00 - 19:30 Visi renginiai
Valdovų rūmų Renginių salė
Aktualu iki 2019-11-28
Renginio tipas:
Kultūros vakaras
Renginio tipo nr.:
14

Siekiant atskleisti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės diduomenės istoriją, neįmanoma apeiti jos santykio su religija temos. Garsiausia didikų giminė XVI a. viduryje pasuko Reformacijos kryptimi. Kiekviena iš trijų Radvilų giminės šakų šiuo požiūriu ėjo savitu keliu. Kokie buvo jų keliai? Kaip keitėsi Radvilų požiūris į įvairių sluoksnių Reformacijos šalininkus? Koks iškiliosios giminės atstovų santykis su gimtosios kalbos vartojimu bažnyčioje? Kaip kūrėsi ir veikė protestantiškos bendruomenės Radvilų valdose? Ką ir kodėl vadiname evangelikų-reformatų mažosios bažnyčios fenomenu Lietuvos istorijoje XVII a. XX a. pradžioje?

Šiuos ir kitus įdomius klausimus kultūros vakare gvildens habil. dr. Ingė Lukšaitė (Lietuvos istorijos institutas), prof. dr. Deimantas Karvelis (Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija), prof. dr. Aivas Ragauskas (Vilniaus universitetas).

Po kultūros vakaro maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Publikuota: 2019-10-02 19:47 Atnaujinta: 2019-11-26 08:03
smart foreash ccms6
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti lankytojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo ir slapukų politika